در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

باهوش شوید و باهوش بمانید!

پنجشنبه ۱۰ بهمن ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره باهوش شوید و باهوش بمانید!

اگر مغز چیزهای جدیدی را تجربه و آنهارا با حس عاطفی ترکیب کند،سالم و قوی باقی میماند. ارتباط بین نواحی مختلف، باعث تولید سلول های عصبی طبیعی شده، و این سلول ها بر قدرت حافظه تاثیر میگذارند.

 

تمرینهای جالب افزایش هوش:

1- مسواک زدن با دست غیر غالب: مسواک زدن با دست چپ برای راست دست ها و برعکس سبب میشود تا قسمت هایی از قشر خارجی مغز که اطلاعات لمسی را از دست دریافت میکنند ،به سرعت گسترش یافته و قسمت مخالف مغز فعال شود.

2- با چشم های بسته دوش بگیرید: در حمام با چشم های بسته بدن خود را میشویید، بدین صورت قسمت هایی را لمس خواهید کرد که قبلا متوجه آنها نمی شدید.

3- صبحها بعد از بیدار شدن، کارهای تکراری خود را انجام ندهید: انجام کارهای جدید و متنوع باعث پرورش قسمت های مختلف قشر خارجی مغز میشود. اگر همیشه قبل از  صبحانه، لباس هایتان را عوض میکنید حال بعد از صبحائه اینکار را انجام بدهید.

4- اشیاء آشنا را وارونه کنید: اشیا اطراف خود را به طور وارونه قرار دهید تا شبکه مغز درگیر شود و سعی کند که شکل ،رنگ و روابطی را به شکل درست تغییر دهد و اشیاه را بشناسد.

5- جای خود را در میز غذاخوری عوض کنید: با عوض کردن جای مخصوص خود ، مغز را تحربک و پرورش دهید.

6- با بینی خود ارتباط جدیدی برقرار کنید: به مدت یک هفته، پس از بیدار شدن کمی قهوه یا بوی وانیل استشمام کنید، سعی کنید تا عطر مخصوص خود را تغییر دهید و از بوهایی استفاده کنید که برایتان تازگی داشته باشد.

7- پنجره ماشین خود را پایین نگهدارید: هیپوکامپ مغز، همان بخشی که خاطرات را پردازش میکند، برای ساختن نقشه های ذهنی عطرها، بوها، صداها، و تصاویر را بهم ربط میدهد. هم زمان با رانندگی، با باز نگهداشتن پنجره ،ب وها و صداهای جدید را شناسایی کنید ؛ و بدین ترتیب اطلاعات بیشتری در اختیار  هیپوکامپ قرار دهید.

8- با پول خردها بازی کنید: استفاده از حس لامسه برای تشخیص اشیایی که با هم متفاوت هستند، فعالیت ناحیه های غشایی مغز را پردازش میکند، به همین دلیل افرادی که در بزرگسالی بینایی خود را از دست میدهند، خط بریل را سریعتر می آموزند.

یک لیوان را پر از پول خرد کنید و آن را در یک لیوان داخل خودرو خود قرار دهید، پشت چراغ قرمز سعی کنید که با استفاده از حس لامسه، مبلغ آنها را تشخیص دهید.

9- بازی ده سوالی را انجام دهید: برای پرورش مغز مثلا کسی به شما یک شئ میدهد و شما باید کارکرد 10 چیز مختلف را با آن بیان کنید.

10- کالاهای داخل قفسه های فروشگاه های سوپر مارکت را وارسی کنید: در راهروی فروشگاه به یک قفسه از بالا تا پایین نگاه کنید، یک محصول را بردارید و مواد تشکیل دهنده آن را بخوانید و درباره اش فکر کنید. حتما لازم نیست که آن را بخرید.

11- یک پروژه هنری را به صورت گروهی شروع کرده و به پایان برسانید: وقتی به کارهای هنری مشغول میشوید، قسمت هایی از مغزتان را درگیر میکنید که به فرم ها و رنگ ها و بافت علاقمند است و با تفکر منطقی روزمره بسیار متفاوت است.

12- در طی روز ،ارتباطات اجتماعی بیشتری را برقرار کنید: وقتی به سوپر مارکت میروید، با فروشنده خوش و بش کنید. انزوا و دوری از برقراری ارتباط برای مغز مخرب است.

13- خواندن کتاب به صورت کاملا متفاوت: کتاب ها را بلند بخوانید یا به کتاب خوانی دیگران گوش دهید، هر از چند گاهی نقش خواننده و شنونده را با هم عوض کنید.

14- غذاهای ناآشنا و جدید را امتحان کنید: از سبزیجات، ادویه جات و  مواد غذایی جدید و ناآشنا استفاده کنید، سعی کنید در تهیه غذا خلاقیت بخرج دهید و ترکیبات تازه ای بسازید.

 

  ثبت آگهی رایگان