در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

رابطه کارآفرینی با درونگرایی

سه شنبه ۸ بهمن ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره رابطه کارآفرینی با درونگرایی

افراد کارآفرین باید اجتماعی و پرقدرت، دارای مهارت کلامی قوی باشند تا بتوانند بر کارمندان، مشتریان و سرمایه گذاران اثر بگذارند. این بدین معنا نیست که افراد درونگرا برای کارآفرینی مناسب نیستند! مطالعه افرادی چون بیل گیتس نشان داد که افراد درونگرا هم میتوانند کارآفرینانی موفق شوند.

ویژگی های مشترک افراد درون گرا برای کارآفرینی :

 

  • از تنهایی استقبال میکنند.

بسیاری از افراد معتقدند افراد درون گرا خجالتی هستند و افراد برون گرا جسور. به گفته کارشناسان حدود یک سوم جامعه را افراد درونگرا تشکیل می دهند، که در درون خود انرژی به دست می آورند و اطلاعات را پردازش می کنند. آنها تمایل دارند تا اوقات خود را به تنهایی یا درون گروه های کوچک بگذرانند.

تنهایی به افراد درون گرا نیرویی می دهد که بتوانند بهتر فکر کرده و استراتژی های جدیدی برای کسب و کار مطرح کنند. 

  • به تایید بیرونی و تشویق دیگران نیاز ندارند.

افراد درون گرا ترجیح می دهند که بر محیط درونی خودشان تکیه کنند . آنها به دنبال تایید دیگران از کارشان نیستند، خودشان به یک ایده فکر می کنند و سپس به قضاوت خود میشینند. 

افراد درون گرا مطابق اهداف خودشان پیش می روند، ریسک میکنند، متمرکز می مانند و درگیر حواشی نمی شوند. البته درون گراها از اعتباربخشی دیگران استقبال می کنند، اما برای تایید برنامه های خود به وقایع بیرونی نیاز ندارند.

  • شنوندگان بهتری هستند.

درون گراها صبر می کنند و چون در حال فکر کردن و پردازش اطلاعات هستند در نتیجه شنوندگان، ناظران و ترکیب کننده های بسیار خوبی هستند. درون گراها اطلاعات را گرفته، پردازش می کنند و سپس مطرح می کنند. 

  • واقع گرا هستند.

افراد درون گرا انتقادی تر هستند، بازخوردها را میسنجند و اطلاعات را تحلیل میکنند، در نتیجه واقع گراتر می شوند. 

 

نحوه برخورد افراد درونگرا و برونگرا با یک وظیفه سخت: 

افراد برون گراها وقتی وظیفه سختی را به سرانجام می رسانند، کاملا شاد هستند، اما درون گراها در وضعیت احساسی خنثی میمانند. احساسات افراد درون گرا هیچ گاه به شدت تحریک نمی شود.

 

البته گاه افراد درون گر ا ویژگی هایی هم دارند که ممکن است برای کارآفرینی مناسب نباشد:

تمرکز درونی آنها ممکن است آن قدر زیاد باشد که نتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند.

اما برون گراها به طور طبیعی خوب می دانند که چگونه دیگران را دنبال خود راه بیندازند.

  ثبت آگهی رایگان