در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

اختلافات مهم زناشویی

پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره اختلافات مهم زناشویی

وجود اختلاف بین زن و شوهرها امری کاملا طبیعی است زیرا بدلیل مسائل جسمانی و روانی زن و مرد نمیتوانند مثل هم فکر کنند، حتی زوجینی که سالهای متمادی با یکدیگر زندگی کرده اند.

بیشتر اختلافات زمانی اتفاق می افتد که قبل از ازدواج به تفاوت های شخصیتی و خانوادگی یکدیگر توجه نکرده و اصل همسان بودن را جدی نگرفته ایم. 

مشاوران خانواده معتقد هستند که بطور طبیعی انسان ها در بسیاری از جنبه های فردی و شخصیتی با یکدیگر متفاوت هستند و این تفاوت ها، باعث اختلاف در دیدگاه های آنان میشود؛ راهکارهای کاهش اختلافات و درگیری ها نیز تفاوت هایی با هم دارند و ما نمی توانیم برای همه زوج ها، از یک نسخه واحد استفاده کنیم.
 

اختلافات مهم زناشویی 

 

  • اعتقادات معنوی :

زن و شوهر نباید در حوزه اعتقادی با هم اختلاف نظر داشته باشند.

 

  • اختلافات طبقاتی :

وجود سطح متفاوت اقتصادی و طبقه اجتماعی میتواند به مرور زمان مشکل ساز شود. اگر زن قدرت اقتصادی و اجتماعی بالاتری داشته باشد، ممکن است احساس ضعف و ناتوانی به مرد بدهد.

 

 

  • اختلاف سنی :

اختلاف سن زوجین یک امر نسبی است و عدد مشخص و قطعی ندارد اما طبق نظر کارشناسان این تفاوت سن حدود 3 تا 5 سال مناسب است، ضمن اینکه بهتر است که خانم ها کوچکتر باشند زیرا به لحاظ روانی امکان درک بهتر یکدیگر را دارند.

 

  • اختلاف در بهره هوشی و میزان تحصیلات :

وجود اختلاف زیاد در بهره هوشی و میزان تحصیلات میتواند مشکل ساز باشد زیرا زوجین قادر به درک کامل یکدیگر نخواهند بود و این امر سبب ایجاد سوءتفاهم و عدم درک احساسات، عواطف و افکار میان آنها می شود.

 

  • تفاوت تیپهای شخصیتی :

یقینا زندگی یک فرد برون گرا در کنار یک فرد درون گرا و منزوی، مشکلات زیادی دارد؛ زیرا هیچ گاه در مسائلی مانند مسافرت، مهمانی رفتن و مهمانی دادن، معاشرت، حضور در اجتماع و ... به توافق نمی رسند.

 

  • اختلافات خلق و خو :

بعضی افراد عصبانی، خشن، متکبر، خودخواه، از خود راضی و برخی دارای روحیه ای گرم، خوش برخورد، متواضع و مردم دوست هستند. توازن و توافق اخلاقی باید بین زوجین برقرار شود.

 

  • اختلاف نظر در دیدگاه ها :

افرادی که همیشه به دنیای اطراف خود نظر منفی دارند در کنار یک فرد مثبت نگر، به طور قطع به مشکل میخورند.

 

  • اختلاف در علایق و سلیقه ها :

اختلاف سلیقه امری طبیعی است اما اگر این اختلاف بین زن و شوهر تعدیل نشود، ناسازگاری ها افزایش می یابند. 

 

  • اختلاف در خواسته ها و آرزوها :

سطح آرزوها و انتظارات در زندگی زناشویی بسیار مهم است. اگر خواسته های یکی از زوجین بسیار ایده آل و رویایی و طرف مقابل دارای توقعات پایین و حداقلی باشد همیشه در زندگی مشکل خواهند داشت.
 

  ثبت آگهی رایگان