در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

تکنیک های آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی

یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره تکنیک های آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی

تکنیک های تبلیغاتی زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که گروه تبلیغاتی پس از بررسی تصمیم می گیرد که از چه جاذبه ای در آگهی های تبلیغاتی استفاده کند تا بیشتر موثر واقع گردد.

تلویزیون بعنوان یکی از رسانه های تبلیغاتی موثر قدرت زیادی در نمایش و جلب توجه بینندگان دارد. این وسیله ارتباطی تمام رفتارها و تفکرات ذهنی و عصبی افراد را نشانه گرفته و آنان را وادار به رفتار های موردنظر خود میکند.

از آنجا که تلویزیون دسترسی بالایی دارد و پوشش دهی آن سراسر کشور و حتی دنیا را در بر میگیرد، تبلیغات در آن میتواند برای صاحبان مشاغل موثرتر از هر چیزی باشد، اما از آنجا که تبلیغات تلویزیونی مدت زمان کمی دارند کمتر کسی حاضر به پرداخت هزینه های بالای آنها میباشد. 

 

تکنیک های آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی

1. موزیکال بودن:
در این نوع از آگهی یک یا چند نفر و یا چند شخصیت کارتونی نشان داده می شوند که مشغول صحبت درباره یک کالا هستند .

دلیل استفاده از این شیوه ، بخاطر سپردن و یادآوری اشعار و ترانه های ساده است که به راحتی در ذهن حک می شود و مخاطبان آنها را بعنوان سرگرمی برای خود زمزمه کرده و این امر آنان را بیاد محصول مورد نظر می اندازد.

2. ارائه تاییدیه :
در این روش از یک منبع دوست داشتنی و قابل اعتماد برای تایید کالا استفاده می شود . استفاده از سلبریتی ها و افراد مشهور بینندگان را تحتتاثیر قرار میدهد.

3. داستان گویی :
داستان باید در عرض زمان کوتاهی مثلا 30 ثانیه شروع شود ، پیگیری گردد و تمام شود. در این شیوه بخش گفتاری بر روی تبلیغ خوانده می شود و گوینده قابل مشاهده نیست . 

4. مستندات علمی :
مدارک مستند یا تحقیقاتی که نشان می دهد کالای مورد آگهی نسبت به بقیه کالاها بهتر است. برای مثال اخیرا در تبلیغی، مزایای شامپوی صحت از زبان یک متخصص آزمایشگاهی بیان شده است.

5. تبلیغ دو تکه :
در این شیوه دو تبلیغ به هم مرتبط از یک شرکت که یک هدف مشترک دارند، طراحی و هنگام پخش از تلویزیون در بین این دو تبلیغ ، یک تبلیغ کاملا جداگانه مربوط به شرکت دیگری پخش می گردد.

6. شایستگی فنی :
در این شیوه توانایی فنی شرکت در تولید کالا ارائه می شود . مانند شرکت عالیس تولیدکننده محصولات لبنی و نوشیدنی که در تبلیغات خود کارخانه و دستگاه های تولید را نشان میدهد. 

7. نمای نزدیک :
این تکنیک برای شرکتها، رستورانهای تولیدکننده غذاهای پخته و پیتزا فروشی ها برای نشان دادن غذا از نزدیک، به جهت ایجاد اشتها در بیننده بکار گرفته شود. 

8. رتوسکوپ :
در این شیوه سکانس های انیمیشن و واقعی به شکل جداگانه تهیه و سپس با هم ترکیب می شوند.
مانند تبلیغ شامپوی ایوان در چند سال پیش، که شامپوها در کنار کودک آواز میخواندند و حرکت میکردند.

9. مقایسه :
مقایسه کالاهای خود با رقبا یکی از شیوه های اجرایی موثر در ارائه یک پیام تبلیغاتی است . در این مقایسه شما باید به سوالاتی که در ذهن بیننده نقش بسته، پاسخ دهید.

10. حل مشکل :
در تبلیغ مشکل گشا بودن آن محصول به نمایش گذاشته می شود. مانند تبلیغ گاز پاک کن، شامپوها و کرم ها و ...

11. فرد سخنگو :
در این تکنیک ، فردی در جلوی دوربین بطور مستقیم محتوای تبلیغ را برای مخاطب بازگو می کند . ممکن است مستقیماً کالا را نشان بدهد و یا بر روی تصویر آن کالا درباره جنبه ها و مزایای مختلف آن صحبت کند. 

12. سبک زندگی :
در این تکنیک یک کالا بعنوان بخشی از سبک زندگی یا الگوی زندگی فردی در فعالیتها ، دلبستگی ها و افکار شخص بیان می شود . مانند تبلیغات سان استار که توسط سیروان و زانیار خسروی تبلیغ میشوند، در هنگام ورزش، هنگام مطالعه، اوقات فراغت و ... این آبمیوه ها حضوری پررنگ دارند.

13. برشی از زندگی روزمره :
در این روش ابتدا مشکلی بوجود می آید، و بازیگران، داستانی را به نمایش می گذارند و استفاده کننده از آن کالای تبلیغی ، قهرمان داستان است . 

14. انیمیشن :
این روش در تبلیغات ایرانی فراوان به چشم میخورد. کارتون در میان بچه ها مطبوع و خوشایند به نظر می رسد اما در بین همه سنین دلپسند. کارتون فضا را دوستانه ، گرم و صمیمی هم برای کالا و هم برای ارائه پیام میکند. مانند تبلیغ ایران رادیاتور و استفاده از انیمیشن خرس کوچک.

15. مصاحبه با مشتری :
در این تکنیک، مصاحبه با افراد غیر حرفه ای انجام می گیرد. مصاحبه گر از یک خانم خانه دار درباره محصول سوال می پرسد . 

16. سریال ( مجموعه تبلیغ) :
این تکنیک مجموعه تبلیغاتی را به دنبال هم و در قالب یک مبارزه تبلیغاتی پخش میکند و در واقع داستانی را که در تبلیغ قبل مطرح بوده، دنبال می کند.

 

تبلیغات تلویزیونی نیز مانند سایر تبلیغات باید بصورت هدفمند و موثر و با برنامه ریزی دقیق و هدف گذاری های از قبل تعیین شده انجام شوند تا دستاورد موردنظر را برای شما داشته باشند.

 

 

 

  ثبت آگهی رایگان