در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

تصورات اشتباه درباره خلاقیت

پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره تصورات اشتباه درباره خلاقیت

خلاقیت مهم ترین قابلیت و توانایی هر انسانی است که در تمام ابعاد و جوانب زندگی نقشی مهم و حیاتی دارد.

خلاقیت به معنای ارزش قائل شدن برای راهکارهایی است که قبلاً نقشی در محیط زندگی شخصی و فضای شغلی ما نداشته‌اند. 

در این بخش در خصوص پاره ای از باورهای غلط در خصوص خلاقیت با شما صحبت خواهیم کرد:

1- من خلاق نیستم!

برخلاف باور و تصور عموم، خلاقیت چیزی نیست که  فقط "هنرمندان" دارند. همه انسانها به نوبه خود خلاق هستند، تفاوت در نحوه عملکردهای کاری مفید است و اینکه گاهی خلاقیت ما به جای رشد کردن در همان کودکی سرکوب میشود. یادمان باشد که خلاقیت خلاف مسیر رود شنا کردن است.

2- مهارت و تجربه ام کافی است!

شاید در گذشته مهارت و تجربه کافی بوده اما مطمئنا در آینده اینطور نیست. تفکرات متفاوت و برخلاف عموم، خیال پردازی و ایده های نو در دنیای امروز ضروری هستند. برای ارتقاء شغلی، افزایش فروش و سرمایه، دستیابی به جایگاه برتر  باید از تمام توانایی خود استفاده کنید و خلاقیت خود را پرورش دهید.

3- خلاقیت در سطوح بالا مورد نیاز است!

امروزه سازمان هایی موفق می شوند که در همه سطوح کاریشان خلاقیت داشته باشند. ایده های جدید و یافتن راه حل هایی خلاقانه را برای مشکلات و در تعامل با مشتری ها باید بکار بگیریم. خلاقیت فقط مخصوص سازمانها و ادارات بزرگ نیست.

4- آدم ها بر اساس کارشان خلاق هستند!

کار هیچ ارتباطی با خلاقیت ندارد. موسیقیدان های حرفه ای یا تکنسین های فوق العاده ای هستند که حتی ذره ای خلاقیت در کار خود ندارند. اجازه ندهید برچسب خلاقیت را به شما دیکته کنند. 

5- خلاقیت قابل پرورش نیست! 

سطح خلاقیت در هنگام تولد تثبیت نشده است. برای رشد خلاقیت باید تمرین و تمرکز داشته باشید. در هر سنی میتوانید خلاقیت را در خود پرورش بدهید.

6.  فقط افراد خلاق همواره ایده های بزرگ دارند!

افراد خلاق همواره ایده هایی در سر دارند که با دیگران آنها را در میان می گذارند؛ اما فقط تعدادی از این ایده ها، بزرگ هستند. در واقع ایده های خلاقانه همانهایی هستند که در ابتدا ما آنها را ایده های احمقانه مینامیم.

7. همین ایده خوب است!

غالبا نخستین ایده خوبی که به ذهنمان می رسد را عملی میکنیم، و جلوی ایده های دیگر را میگیریم. یک ایده خوب را به عنوان پایان راه فرض نکنید بلکه آن را شروعی برای تفکر خلاقانه ببینید.

 

اگر این باورهای نادرست را  از ذهن تان پاک کنید، میتوانید خلاقیت تان را تحت کنترل در آورید. 

  ثبت آگهی رایگان