در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

در بدنسازی این کارها را انجام ندهید !

پنجشنبه ۲۱ آذر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره در بدنسازی این کارها را انجام ندهید !
یادتان باشد که هر برنامه‌ای برای شما مناسب نیست.

برای آن که متابولیسم بدنتان بالا برود، ضربان قلب باید به سطح مشخصی برسد. هنگامی که تنها روی یک عضله کار می‌کنید، میزان چربی سوزی پایین می‌‌ماند و در متابولیسم شما تغییر چشمگیری ایجاد نمی‌کند.

برای رسیدن به یک بدن متناسب، باید تمریناتی انجام دهید که بطورهمزمان، چندین عضله را درگیر کند.

مهمترین اشتباهات بدنسازی:

1. اجرای تمرینات کاردیو به مدت طولانی 

اجرای طولانی مدت و یکنواخت برنامه‌های تمرینی مانند دویدن یا دوچرخه زدن باعث افزایش ترشح هورمون کورتیزول می‌شود، این هورمون باعث افزایش وزن شده و به سوزاندن چربی بدن کمکی نمی‌کند.

2. انجام حرکات درازنشست به تعداد زیاد

با انجام حرکات مرتبط با شکم، کشش و گرفتگی را در این عضلات احساس می‌کنید. عضلات شکم شما نباید کشیده و پیچیده شوند. در اجرای حرکات شکم توجه کنید که عضلات به شکلی مناسب گرم شوند تا برای سوزاندن چربی به آمادگی لازم برسند.

3. استفاده مکرر از دستگاه های بدنسازی

برخلاف تصور عموم برخی از دستگاه‌های بدنسازی، هیچ کمکی به شما برای ساختن عضلات نمی‌کنند، بلکه آسیب دیدگی را در شما افزایش می‌دهند. 

این دستگاه‌ها، مسیر حرکت اجزای بدن در محورهای متفاوت را محدود کرده و یا آنها را در حد غیرطبیعی کش می‌دهند که باعث کاهش چربی سوزی و کاهش انعطاف پذیری بدن می‌شود. گاهی این دستگاه ها عامل اصلی برای ایجاد عدم تعادل در کل سیستم بدن و ایجاد فشارهای بیشتر در مفاصل خواهند شد.

4. اجرا و تکرار مداوم یک تمرین

اجرای یک حرکت ورزشی به شکل تکراری و مداوم باعث عدم نتیجه گیری خواهد شد. حرکات و برنامه‌های خود را اصولی و به شکلی پیوسته تغییر دهید. 

5. داشتن جلسات تمرینی طولانی 

اگر بیش از حد معمول از بدن و عضلات خود، کار بکشید، نتیجه برعکس خواهید گرفت. به کیفیت اجرای حرکات ورزشی بیشتر از کمیت آنها اهمیت دهید.

 

یک سری از تمرینات مشخص می توانند بدن شما را در یک حالت ایده آل  برای چربی سوزی و افزایش سطح متابولیسم قرار دهند. توجه داشته باشید که برای رسیدن به تناسب اندام داشتن یک رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش روزانه در کنار یکدیگر الزامی است.
  ثبت آگهی رایگان