در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

مراقبت از پوست در سفر

یکشنبه ۱۴ مهر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره مراقبت از پوست در سفر

 از آنجا كه سلامت طیف گسترده ای  از زندگی ما را شامل میشود، در هر لحظه و هر جا باید بفکر سلامتی و مراقبت از خود باشیم. در این بخش نکات مهمی را در خصوص مراقبت های زیبایی در سفر با شما مطرح خواهیمکرد:

1. به هیچ عنوان ریمل نزنید.

در طول سفر تا رسیدن به مقصد از زدن ریمل خودداری كنید چون اگر كمی بخوابید، ممكن است ریمل به زیر چشم‌های‌تان بریزد. بهتر است از زدن سایه چشم هم خودداری کنید، چون ممكن است دست‌تان بخورد و پاك شود یا به جاهای دیگر صورت‌تان سرایت كند.

2. به صورت‌تان دست نزنید.

برای جلوگیری از هرگونه جوش در طول سفر یا تعطیلات بهتر است دست به پوست‌تان نزنید و كمترین تماس و لمس را با صورت‌تان داشته باشید. حتی وقتی می‌خواهید آرایش كنید اول دست‌های‌تان را با یك محلول ضد باكتری بشویید.

3. كرم دست را فراموش نکنید.

قرار است در سفر كلی چمدان با خود حمل و جابه‌جا كنید، بنابراین دست‌های‌تان با گرد و غباری كه روی آن می‌نشیند خشك خواهد شد، حتی وقتی از توالت‌های عمومی با صابون‌های تجاری استفاده می‌كنید. بهترین راه این است كه یك كرم دست كوچك در كیف‌تان داشته باشید و مدام آن را مرطوب كنید.

4. یک پاك‌كننده آرایشی بهمراه‌ ببرید.

نه ماسك صورت و نه لوسیون بدن بلكه فقط و فقط یک پاك‌كننده صورت، چون تغییرات ناگهانی در مواد پاك‌كننده می‌تواند تعادل PH پوست را از بین ببرد و منجر به مشكلات پوستی شود.

5. كیف لوازم آرایش‌تان را با خود ببرید.

اگر به خارج از كشور سفر می‌كنید حتما لوازم آرایش‌تان را همراه خود ببرید چون این محصولات گران هستند و تهیه همه لوازم مقرون به صرفه نیست. 

6. موهای‌تان را رام كنید.

موها معمولا با تغییرات آب و هوایی ممكن است دچار الكتریسیته ساكن شده یا وز شوند. بهترین راه، استفاده از برس همیشگی و بستن موها زیر روسری است. برای مقابله با موهای چرب هم بهتر است شامپو خشك تهیه كرده و آن را با خود به سفر ببرید.

7. ضدآفتاب را فراموش نكنید.

استفاده از كرم ضدآفتاب مخصوص منطقه خاصی نیست، حفظ پوست صورت و نقاطی كه بیرون از لباس هستند در مقابل اشعه‌های غیر مفید خورشید، باید یكی از برنامه‌های همیشگی شما باشد. این كار  با كرم‌های ضدآفتاب برای صورت و استفاده از دستكش‌های نخی برای دست‌ها میسر میشود.

8. مرطوب کننده را فراموش نكنید.

سفر بدون شك استرس‌زاست و یكی از استرس‌ها هم داشتن چهره‌ای شاد و بشاش در تمام طول سفر است. اگر پوست‌تان خشك است ، بهتر است از مرطوب‌كننده استفاده كنید. 

9. كرم‌پودر را فراموش كنید.

روز سفر كرم‌پودر نزنید و  فقط از مرطوب‌كننده استفاده كنید. اگر بدون كرم‌پودر نمی‌توانید از خانه خارج شوید بهتر است از انواع سیلیكونی استفاده كنید كه بین پوست شما و آرایش‌تان یك لایه محافظ ایجاد می‌كند.


10. به جای آرایش دوباره از آب استفاده کنید.

برای تازه كردن آرایش‌تان هیچ وقت روی آرایش قبلی‌ كرم‌پودر و رژگونه نزنید. این كار پوست‌ را بیشتر از قبل خشك و كم آب می‌كند، به جای آن كمی آب معدنی روی صورت‌تان اسپری كنید و بعد بلافاصله مقدار بسیار كمی مرطوب‌كننده روی صورت‌تان بزنید.

11. پوست چرب‌تان را كنترل كنید.

اگر پوستی چرب دارید و به مناطق مرطوب مانند شمال سفر می‌كنید، بهتر است از كرم‌های كنترل‌كننده چربی استفاده كنید. برای اینكه پوست چرب‌تان در طول سفر از كنترل خارج نشود، می‌توانید كاغذهای پاك‌كننده تهیه كرده و آن را به منطقه شكل T بر پیشانی و پل بینی بزنید تا چربی‌های اضافه بدون پاك كردن رطوبت پوست از صورت‌تان محو شود.

12. كمی روشن‌كننده بزنید.

بهتر است از یك پنكیك روشن‌تر از پوست‌ استفاده كنید. پنكیك را به آرامی روی گونه‌ها، پل بینی و لب‌های‌تان بكشید. اگر نتوانستید از پنكیك استفاده كنید به جای این كار می‌توانید از رژگونه و بالم لب استفاده كنید تا رطوبت و تازگی پوست حفظ شود.

13. از رژلب 24 ساعته فاصله بگیرید.

 این رژلب‌ها، لب‌های شما را بی‌آب كرده و حتی ممكن است آن را پوسته‌پوسته كند. بهتر است لب‌تان را با رژلب معمولی و كلاسیك پوشش دهید و بعد از یك براق‌كننده روی آن استفاده كنید. 

14. پف چشم‌تان را بگیرید.

برای كاهش پف چشم‌ها در طول سفرهای طولانی، می‌توانید یك لیف حمام تازه با خودتان ببرید و از ‌مهماندار بخواهید كمی یخ خرد شده را در این لیف حمام بریزد و برای‌تان بیاورد. این لیف را برای چند دقیقه زیر چشم‌های‌تان قرار دهید و‌ بردارید. 

15. قطره چشم را فراموش نکنید.

تماشای پشت سر هم فیلم‌ در قطار یا هواپیما در سفرهای طولانی یا خواندن كتاب می‌تواند باعث شود تا چشم‌هایی قرمز و آبكی داشته باشید. برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است قطره چشم را فراموش نكنید. همین كه تماشای فیلم یا خواندن كتاب را تمام كردید یك قطره از آن را به هر كدام از چشم‌های‌تان بریزید.

  ثبت آگهی رایگان