در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

روانشناسی زبان بدن برای موفقیت در محل کار

سه شنبه ۹ مهر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره روانشناسی زبان بدن برای موفقیت در محل کار

موفقیت در محل کار چیزی فراتر از برقراری ارتباط چشمی است و اصول و رمز و رازهای خودش را دارد.  با ما همراه باشید تا  ترفندهای روانشناسی زبان بدن را برای موفقیت بیشتر در محل کارتان بدانید.

تحقیقات نشان داده است که مدیریت دفترکار ۵۵٪ از طریق ارتباط مؤثر با زبان بدن، ۳۸٪ از طریق لحن صدا و تنها ۷٪ کلماتی هستند که بیان می‌شوند، پس باید نسبت به زبان بدن و رفتاری که در پیش می‌گیریم، آگاه باشیم.

۱. وضعیتی را انتخاب کنید که اعتماد به نفس‌تان را نشان بدهد.

بر اساس یک مطالعه انجام شده در هاروارد و کلمبیا، قرار دادن بدن‌ در وضعیت باز با “قدرت بالا” – مانند سرپا ایستادن با شانه‌های عقب‌داده شده، بازتر ایستادن یا بازکردن دست‌ها – باعث افزایش تستسترون میشود. تستسترون همان هورمونی است که به قدرت و اعتماد به نفس مرتبط است. این حالت‌ها سطح کورتیزول را هم ، که به‌عنوان هورمون استرس شناخته می‌شود، کاهش می‌دهد.

قبل از یک جلسه‌ مهم سعی کنید در سرویس بهداشتی یا هر جای دیگری که برایتان مناسب است بایستید، دستان‌تان را باز کنید و چند دقیقه‌ای صاف بایستید. ولی مراقب باشید سرگرم شکلک درآوردن در آینه نشوید.

 

۲. از “نشانه‌های اطاعت و فرمانبرداری“ استفاده نکنید.

با ورود یک رئیس جدید، همه‌ ما کمی به فکر تایید گرفتن از مافوق‌مان می‌افتیم. سرتان را کج کنید.

کارول کنزی گومن نویسنده‌ زبان بدن می‌گوید، کج کردن سر، نشان‌دهنده‌ همدردی و گوش‌دادن فعال است ولی “همچنین به‌صورت ناخودآگاه به‌عنوان علامت اطاعت و فرمانبری نیز برداشت می‌شود”.

سرتکان دادن می‌تواند تشویق و مشغولیت شما نسبت به موضوع را نشان دهد و همینطور می‌تواند نقص مدیریت و قدرت را نیز بیان کند. تلاش کنید و هر دو را در کمترین اندازه‌ ممکن نگه دارید، حتی اگر با مدیرعامل‌تان صحبت می‌کنید.

۳. هنگام ارائه‌ گزارش ثابت نایستید.

از نظر فیزیکی نادیده گرفتن فردی که در حرکت است در مقایسه با فردی که ثابت ایستاده‌، دشوارتر است.

زمان ارائه گزارش سعی کنید از حالت‌های مختلف سر، بدن و دستهایتان استفاده کنید. از فضایی که در آن قرار دارید استفاده کنید: به‌عنوان مثال اگر اسلایدی را می‌خوانید که سه نکته را بیان می‌کند، برای مطرح کردن هر یک از این نکات کمی جاي‌تان را تغییر دهید.

 

۴. کف دستهایتان را نشان دهید. 

در روزگاران قدیم مردم برای این‌که نشان دهند اسلحه‌ای همراه ندارند کف دستان‌شان را نشان می‌دادند. هنوز هم  نشان دادن کف دست نشانه صداقت و راحت بودن با طرف مقابل است.

“وقتی کف دستان‌تان رو به بالا باشد، نشان‌دهنده‌ صداقت است. سیستم احساسی مغز این نشانه‌ مثبت را دریافت می‌کند و موجب آرامش شنونده می‌شود”.

این مورد در انجام مصاحبه بسیار مهم است. 

 

۵. همیشه اولین یا آخرین باشید.

مردم همیشه از اولین و آخرین چیزی که اتفاق می‌افتد، خاطره‌ روشنی در ذهن دارند، درحالیکه تصویر آنچه در میان رخ می‌دهد، تیره و تار است.

اگر می‌خواهید کار جدیدی انجام دهید سعی کنید یا اولین نفری باشید که از در وارد می‌شود یا نفر آخر.

 

۶. هر دو پاي‌تان را روی زمین نگه‌دارید.

اگرچه پا روی پا انداختن در مرد‌ها کمتر از زن‌ها رخ می‌دهد، اما بهتر است بدانید که قراردادن هر دو پا روی زمین به این معنی است که شما می‌توانید به سادگی بین جنبه‌های خلاقانه و منطقی مغزتان حرکت کنید.

“این مورد با توانایی شما در حرکت به عقب و جلو بین سیستم احساسی مغز و نئوکورتکس ارتباط دارد”.

 

۷. کنار دشمن‌تان بنشینید.

برخلاف مقابله‌ چهره به چهره در نشست‌های خبری، مشاجره با کسی که کنار شما نشسته است و هر دو به یک سو نگاه می‌کنید، تقریبا غیرممکن است.

اگر احساس می‌کنید ممکن است با مخالفت کسی در یک جلسه مواجه شوید، آگاهانه عمل کنید و عامدانه درست در کنار او بنشینید. نزدیک بودن به فرد باعث می‌شود در بیان پرخاش و عدم موافقتش با شما احساس خوبی نداشته‌باشد، و کار برای‌تان راحت‌تر شود.

  ثبت آگهی رایگان