در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

از بین بردن جای زخم و جوش با عسل

یکشنبه ۷ مهر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره از بین بردن جای زخم و جوش با عسل

سال‌های بسیاری است که از عسل به‌ دلیل ویژگی‌های درمانی‌اش استفاده می‌شود. تحقیقات نشان داده است که از بین بردن جای زخم و جوش با عسل واقعا مؤثر است، به این شرط که از عسل مناسبی برای این منظور استفاده کنید. 

 

عسل چگونه جای زخم را از بین می‌برد؟

عسل دارای مزایای طبیعی بسیاری است. فرآيند درمان را تحریک می‌کند، و در درمان زخم‌ها و جراحت‌ها مؤثر است. همچنین فرآیند بازسازی بافت بدن را تحریک می‌کند و به لطف خواص رطوبت‌رسانی آن، در از بین بردن جای جوش نیز فوق‌العاده عمل می‌کند، زیرا یک آنتی باکتری طبیعی است و سطح پوست را لطیف می‌کند و آن را به حالت طبیعی باز می‌گرداند.

۱. انتخاب نوع مناسب عسل

 بسیاری از این عسل‌ها فرآوری شده هستند و بهمین دلیل خواص درمانی اندکی دارند. بهتر است از عسل خام، فرآوری نشده‌، گرما ندیده استفاده کنید تا نهایت بهره را از خواص درمانی آن ببرید. عسل خام، عسلی است که به‌صورت طبیعی توسط زنبور عسل تهیه شده است. عسل خام، بهترین نوع عسل است که می‌توانید برای از بین بردن جای زخم از آن استفاده کنید.

۲. استفاده از عسل برای از بین بردن جای زخم

نخستین کاری که باید انجام دهید این است که دو قاشق غذاخوری عسل را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون به خوبی مخلوط کنید تا ترکیب شوند. سپس، این مخلوط را روی ناحیه‌ای از پوست که جای زخم وجود دارد بزنید و به مدت ۳-۵ دقیقه ماساژ دهید.

بدون برداشتن این ترکیب از روی زخم، یک تکه پارچه یا گاز استریل را در مایکروفر یا با استفاده از یک کاسه آب گرم، گرم کنید و روی پوست‌تان قرار دهید.  وقتی پارچه سرد شد، با استفاده از یک حوله تمیز مابقی روغنی که روی پوست‌ باقی مانده است را پاک کنید.

به‌خاطر خواص نرم‌کنندگی عسل و از بین بردن سلول‌های مرده‌ پوست، پوست‌تان نرم می‌شود. بهتر است این فرآیند را دو بار در هفته انجام دهید تا به نتیجه‌ مطلوب برسید!

 

نکته مهم برای از بین بردن جای زخم و جوش با عسل

اگر جای زخم‌تان کوچک است (مانند جای جوش)، می‌توانید مستقیما با استفاده از انگشت تمیز، این ترکیب را روی پوست‌تان بزنید و اجازه دهید شب تا صبح روی پوست‌تان باقی بماند و صبح این ترکیب را از روی پوست‌تان بشویید.

  ثبت آگهی رایگان