در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

نکات جالب درباره اپل

پنجشنبه ۴ مهر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره نکات جالب درباره اپل

شرکت اپل با تمام شهرت و بزرگی خود هنوز هم  داستان هایی دارد که بیشتر مردم از آن بی خبر هستند.

در حقیقت این شرکت و داستان های آن با مرگ استیو جابز بیش از همیشه مورد توجه قرار گرفت و اکنون با گذشت چند سال از مرگ وی، نکته های جالبی در مورد شرکت اپل و شخص جابز مطرح میشود.

به گزارش «تابناک» شرکت اپل در 1 آوریل سال 1976 پایه گذاری شد.

از زمان عرضه محصول Apple I در همان سال، تاکنون این شرکت پستی و بلندی های بسیاری را طی کرده است و حتی امروز نیز این فراز و فرودها ادامه دارد. 

استیو جابز نام Apple را به دو دلیل انتخاب کرد. اول آنکه وی اساسا یک خام خوار بوده است که میوه ها بخش اعظمی از وعده های غذایی اش را تشکیل میدادند و دیگر آنکه این نام تا حد زیادی از جدیتی که آن روزها دنیای رایانه داشت، متمایز بوده است. اما دلیل اصلی استیو جابز برای این انتخاب این بوده است که نام شرکت وی در کتابچه شماره های تلفن، جلوتر از نام Atari قرار بگیرد.


استیو جابز و استیو وزنیاک تنها بنیانگذاران اپل نبوده اند. در این میان شخص دیگری به نان «ران واین» نیز حضور داشته است که تنها 12 روز بعد از قرارداد تشکیل اپل، 10 درصد از سهام خود را به بهای 800 دلار فروخت! وی که اکنون 81 ساله است اذعان دارد که از فروش سهامی که امروز بیش از 60 میلیارد دلار ارزش داشت به بهای تنها 800 دلار پشیمان نیست.

سال گذشته شرکت اپل تعداد 201 میلیون و 529 هزار دستگاه آیفون به فروش رساند. این رقم برابر با 6.4 دستگاه آیفون در هر ثانیه است.

اولین محصول اپل یعنی Apple I به بهای 666.66 دلار فروخته شد. دلیل این بهای عجیب و غریب این بود که اولا برابر با یک سوم مابه التفاوت هزینه و سود اپل از این دستگاه بود و دوم آنکه استیو وزنیاک علاقه زیادی به تکرار اعداد داشت. ظاهرا وی چندان به عدد شیطان اعتقاد نداشت!

5- آیفون در اصل و در ابتدا با نام رمز یا اسم کد Project Purple طراحی و تولید شد و طی زمان نهایی شدن محصول نام های فراوانی برای آن انتخاب شده بود. اسم هایی از جمله: Telepod، Mobi، Tripod و حتی iPad.

سال گذشته درآمد کل شرکت اپل برابر با 235 میلیارد دلار بود. اگر این رقم را معادل با تولید ناخالص داخلی کشورها مقایسه کنیم از این نظر اپل در مکان 45 دنیا و جلوتر از کشورهایی نظیر قطر، پرتغال و نیوزلند قرار خواهد گرفت!

  ثبت آگهی رایگان