در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

ویژگی های یک تبلیغ موثر

یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره ویژگی های یک تبلیغ موثر

ارزش همان چیزی است که مشتری را به سمت خرید کالا یا خدمات سوق می دهد. هزینه ای که مشتری پرداخت می کند، در قبال همین ارزش هاست و انتظار دارد پولش به هدر نرود.

نام تجاری، بسته بندی، احساسی که کالا به مشتری می دهد، ویژگی خاص آن کالا، نحوه رفتار با مشتری، نحوه رفتار با کارکنان، شهرت، حمایت مالی، سخنگو، نحوه صحبت منشی با تلفن، گزینه تبلیغاتی، مطالبی که در تبلیغاتتان می گویید، کارهایی که باید انجام دهید ولی نمی دهید و موارد بسیار دیگر.

نام هر یک از موارد فوق را ارزش می گذاریم. هیچ یک از این ارزش ها به تنهایی کافی نیست. امروزه مشتریان بسیار بهانه گیر و بی اعتماد شده اند. آنها دیگر به یک برند وفادار نمی مانند و با کوچکترین اشتباه به سراغ دیگری می روند. بدون توجه به ارزش های ذکر شده، تبلیغات تاثیر خود را از دست می دهد. 

شما نمی توانید فقط به یک ارزش متکی باشید. در دنیای امروز، کسی موفق تر است که در قبال پولی که از مشتری دریافت می کند، ارزش بیشتری را به او ارائه دهد. مشتری برای خرید یک کالا هزینه های زیادی می پردازد. به جز هزینه مالی که در آخر کار پرداخت می شود، او هزینه احساس نیاز، هزینه تحقیق در مورد کالا، هزینه روانی برای سپری کردن این دوره و هزینه های دیگری را نیز می پردازد. پس انتظار دارد که با صرف این هزینه ها، بیشترین سود نصیبش شود. در نتیجه به دنبال کالایی می رود که ارزش بیشتری را به او برساند.

 چرا تبلیغات ما تاثیر گذار نیست؟

چون در تبلیغاتمان هیچ ارزشی را به مشتری عرضه نمی کنیم. هیچ گاه یک اسم منجر به فروش نمی شود. مشتری دنبال چیزی می رود که بیشترین ارزش را نصیبش کند. اگر به مردم نگویید که چکار می کنید؟ چرا می کنید؟ و چرا آنها باید محصول شما را بخرند؟ آنها شما را نادیده خواهند گرفت. شما باید مدام به این کار ادامه دهید. مردم زود فراموش می کنند. روند تبلیغات هرگز نباید قطع شود.

دو نکته را همواره به یاد داشته باشید: 

اول اینکه مشتریان متفاوت، ارزش های متفاوتی را طلب می کنند و شما به عنوان یک سازمان نمی توانید تمامی ارزش ها را یکجا و به بهترین نحو ارائه دهید. دلیل آن هم هزینه اجرای آن است، برای شروع تبلیغات بایستی استراتژی تبلیغاتی مخصوص و مناسب با موضوع را طراحی نمایید که این مستلزم تحقیقات بازاریابی و شناخت مشتریان است.

نکته دوم در ارتقای ارزش ها است. اگر اکنون یک برنامه بازاریابی برای خود تدارک دیده اید، باید در طول زمان آن را بهتر و بهتر کنید. یعنی به مرور، ارزش های بیشتر و بهتری به مشتری ارائه دهید.
برای طراحی یک استراتژی موفق مبتنی بر ارزش ها، ابتدا می بایست نسبت به ارزش های موردنظر اشراف داشت. 
ارزش های کالا یا کالای ارزشمند بسته به نوع کالا یا خدماتی که ارائه می دهید، راهکار تبلیغاتی نیز متفاوت خواهد بود. در معرفی کالای خود باید از چند چیز اطلاعات کامل در دست داشته باشید:

1. مشتری من کیست؟
2. ویژگی های کالای من کدامند؟
3. مزیت های (ارزش های) کالای من کدامند؟
4. مزیت متمایز کالا و خدمت من کدام است؟
5. و به طور کلی اصلا چرا کسی باید کالای مرا بخرد، ولی کالای رقیبم را نه؟


از دیدگاه جایگاه تبلیغات، می توان تبلیغات را زیر مجموعه بازاریابی و در کنار ابزارهای دیگر آن از جمله روابط عمومی، پیشبرد فروش، فروش شخصی و بازاریابی مستقیم دانست. 

 

یک تبلیغ موثر چه ویژگی هایی دارد:

  • خلاق، ابتکاری و به یادماندنی:

تصویر و پیام تبلیغ باید کاملا خلاقانه و ابتکاری باشد بگونه ای که مخاطب مجبور شود در مورد آن فکر کند و هر زمان که محصول شما و یا محصولات مشابهی را می بیند به یاد تبلیغ شما بیافتند.

  • عنوان جذاب و متفاوت:

عنوان یک تبلیغ باید به گونه ای باشد که خواننده وادار به خواندن ادامه آن شود.

  • متن آگهی:

متن آگهی را طوری بنویسید که مزایای محصول و یا خدمات شما را بیان کند. ویژگی مهم دیگر آن است که در متن آگهی بهتر است رعایت کنید، صداقت در متن است. پیامتان باید باور پذیر باشد. هرگز فراموش نکنید که آنچه را در پیامتان به مخاطب ارائه می دهید باید در عمل نیز بتوانید آن را به اثبات برسانید. هرگز وعده ای ندهید که نتوانید عمل کنید.

  • پیشنهاد فروش غیر مستقیم:

در انتهای آگهی حتماً خواننده را با روشی ترغیب به انجام عملی کنید تا در نهایت منجر به فروش شود. البته هرگز سعی نکنید که سریعاً مشتری را وادار به خرید نمایید.

  ثبت آگهی رایگان