در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

داستان برند Rey-Ban

سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره داستان برند Rey-Ban

کمتر کسی است که نام برند ری بن را نشنیده باشد و کمتر برندی در زمینه تولید عینک های آفتابی پیدا می شود که به جایگاه محصولات «ری بن» در فرهنگ امریکا و تاریخ جهان رسیده باشد.

از رؤسای جمهور تا ستاره های دنیای موسیقی، فیلم، طراحان مد و. . . همگی از محصولات این برند استفاده کرده و به نوعی از زمان عرضه آن تا کنون، نسلی وجود ندارد که یکی از مدل های مشهور ری بن را خریداری نکرده باشد.

ری بن در سال 1937 توسط «بوش و لومب»(Bausch & Lomb)، پس از سفارش تولید عینک های آفتابی از سوی نیروی هوایی امریکا تاسیس شد. در حقیقت، نیروی هوایی امریکا برای حفاظت از چشم خلبانان خود در برابر اشعه های مخرب خورشید و حفظ پرستیژ آنها، تولید عینک های آفتابی را به این شرکت سفارش داد.

در 1937 بوش و لومب حق انحصاری مدل مشهور خود به نام «ری بن خلبان» را ثبت کردند. لنزهای سبز رنگ این عینک مانع از نفوذ اشعه های فرابنفش و فروسرخ به داخل چشم می شد. فریم فلزی و طلای آن نیز فوق العاده سبک بود. این مدل خیلی زود مورد توجه خلبانان نیروی هوایی امریکا قرار گرفت و از آن زمان لقب «عینک های خلبانی» اصطلاحی است که امروزه تمام عینک های آفتابی با طراحی مشابه با نمونه اصل ری بن را شامل می شود.
ری بن خلبانی در جنگ جهانی دوم بود و زمانی که ژنرال داگلاس مک آرتور در ساحل فیلیپین مقابل دوربین عکاسان قرار گرفت از محبوبیت بیشتری برخوردار شد. بر همین اساس، عینک آفتابی ری بن به بخشی از مد امریکا و فرهنگ عامه تبدیل شد.

در سال 1952، ری بن سنت شکنی کرده و با کنار گذاشتن فریم های فلزی، محصولی جدید را با فریم پلاستیک سخت به نام «ری بن وی فرر» روانه بازار کرد.

این مدل نیز به سرعت محبوب شد و با گذر از مرزهای اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی، شاهد تولید انبوه خود بود. وی فرر در ابتدا برای استفاده مردان طراحی شده بود اما بانوان نیز پس از اندک مدتی جذب طراحی و فریم براق آن شدند. در بازه زمانی 1982 تا 1987، عینک های ری بن در بیش از 60 فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی مورد استفاده قرار گرفت.

استفاده تام کروز از فریم کلاسیک وی فرر در فیلم «کسب و کار پر مخاطره» در سال 1983، تبلیغات گسترده و پرسودی برای ری بن بود.

در سال 1983، عینک های آفتابی ری بن فروش خیره کننده 360 هزار عددی را ثبت کردند. پس از آن، محصولات ری بن در برخی سریال های مطرح دهه 80 میلادی نیز حضور یافته و میزان فروش شرکت به 1/5 میلیون عدد رسید.

در دهه 90 میلادی، با تغییر جریان بازار و افزایش محبوبیت محصولات شرکت های دیگر مانند «اوکلی»، ری بن با کاهش فروش مواجه شد. این شرکت با به روز کردن فریم های خود سعی در کسب جایگاه گذشته داشت اما به توفیق چندانی دست نیافت. در سال 1999، برند ری بن به گروه ایتالیایی «لوکسوتیکا» فروخته شد که برندهای دیگری مانند اوکلی و آرنت را نیز در اختیار داشت.

در سال 2007، ری بن بار دیگر با فریم اصل وی فرر و گستره وسیع تری از رنگ ها و طرح ها روانه بازار شد. همچنین خط تولید وی فرر چند رنگ که شامل فریم هایی با رنگ های ترکیبی مانند طلایی و مشکی، سفید و مشکی یا قرمز و سفید بود، راه اندازی شد.

 پس از گذشت نزدیک به 10 سال حتی فریم اصل ری بن خلبانی که دیر زمانی مورد استفاده نیروهای پلیس و خلبانان قرار می گرفت، بار دیگر در میان افراد مشهور جایگاه خود را پیدا کرد. موفقیت ری بن موجب شد تا دیگر شرکت های تولید کننده عینک نیز به تولید نمونه های جدید از محصولات کلاسیک خلبانی و وی فرر خود اقدام کنند.

  ثبت آگهی رایگان