در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

مدیریت کارمندان

یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره  مدیریت کارمندان
  • تصویر شماره  مدیریت کارمندان

بي تفاوتي کارمندان نسبت به مسائل و مشكلات سازمان، مشكلي است كه اكثر سازمانهاي دولتي و غير دولتي با آن درگیر هستند. مديران در برخورد با اين مساله عكس العمل هاي متفاوتی نشان مي دهند، بعضي فقط حرص مي خورند، عده ای چون چاره اي نمي يابند بي تفاوت مي گذرند، برخی چاره كار را آموزش كاركنان مي دانند، و البته مديران بي تجربه اصلاً متوجه آن نمي شوند.

در این مقاله به بررسی نکات مهم مدیریت کارمندان می پردازیم.

1.قدرت دادن به افراد

با این کار، افراد را با اعتمادبه نفس، پر انرژی و بانفوذتر خواهید کرد، آزادی بیشتری در زندگی به دست می آورید و رشد و سلامتی سازمان را تضمین می کنید. امروزه، کارمندان مسئول تصمیمات مربوط به خود هستند و مدیران فقط آن ها را راهنمایی می کنند.

2. هرکس را متفاوت از دیگران رهبری کنید.

رهبران تازه کار می خواهند همه را به یک شکل هدایت کنند، و این اشتباه است. باید نسبت به همه مهربان باشید و با احترام رفتار کنید اما نمی توانید انتظار داشته باشید روش مدیریتی یکسان برای همه جواب دهد. برای مثال یکی می خواهد با چالش های جدید روبه رو شود؛ یکی می خواهد طبق دستورالعمل ها کار کند و برخی هم می خواهند خودشان برنامه کاری را طرح کنند. شیوه های مدیریتی خود را با دیگران تطبیق دهید، اما از آن ها انتظار نداشته باشید که خودشان را با شما هماهنگ کنند.

3. ارزش دیگران را حفظ کنید.

اگر تیمی را مدیریت می کنید، مطمئن شوید کسانی که به تیم ملحق می شوند بهتر از آن هایی هستند که تیم را ترک می کنند.

هر تیم سه دسته بازیکن دارد: دسته اول مستقیماً به سازمان فایده می رسانند و تأثیرگذارند. دسته دوم به طور غیرمستقیم برای سازمان کار می کنند و یا دسته اول را حمایت می کنند. دسته سوم هسته مرکزی تیم را تشکیل می دهند که معمولاً درون دسته اول جای می گیرند. و بدون وجود آن ها تیم از هم می پاشد.

وظیفه شما این است که هر دسته به طور پیوسته رشد کند و ارتقا یابد. برای اینکه تشخیص دهید وجود چه کسانی ضروری است ببینید اگر تیم را ترک کنند، چه آسیبی به آن وارد می شود. با این نوع افراد، مناسب با آن ها رفتار کرده و ارزش هایشان را حفظ کنید.

4. اعتمادسازی

اعتماد، مهم ترین عامل شکل گیری روابط فردی و تجاری است. مردم بیش از هر چیز دیگر می خواهند به رهبران خود اعتماد کنند و آن ها را باور داشته باشند. اعتماد باید به تدریج به وجود آید و پایدار باشد.

راه هایی که یک رهبر می تواند اعتماد را از بین ببرد عبارتند از: عمل نکردن به وعده ها، شایعه پراکنی، نگه داشتن اطلاعات فقط برای خود و دورو بودن. هرگاه اعتمادی از بین برود، باید دو برابر دفعه قبل تلاش کنید تا آن را بازیابید.

می توانید به روش های زیر اعتماد ایجاد کنید: برای گوش دادن به دیگران و بازخورد دادن به آن ها زمان کافی اختصاص دهید، به دیگران احترام بگذارید و مطمئن باشید آن ها هم با اعتماد جبران خواهند کرد. هر کس را همان طور که هست بپذیرید، احساسات و نیازهای آن ها را پیش بینی کرده و همیشه آن ها را تشویق کنید.

5. الگوی فداکاری باشید.

هم تیمی های خود را قانع کنید به خاطر مصلحت تیم، باید بعضی از منافع خود را قربانی کنند. هرچه اعضای تیم با استعدادتر باشند، ترغیب آن ها به فداکاری دشوارتر است. خودتان اول از همه شروع کنید و به آن ها نشان دهید که به خاطر تیم حاضرید فداکاری کنید، به رشد و توسعه ی دیگران کمک کرده و در تصمیم گیری ها خطر کنید.

6. قدردانی از دیگران

آمار نشان می دهد علت اصلی نارضایتی کارمندان این است که مدیرشان از آن ها به خاطر کاری که انجام می دهند، قدردانی نمی کند.  در روابط روزانه با دیگران، نام اشخاص را به ذهن بسپارید و نشان دهید که به احساسات و روحیاتشان اهمیت می دهید. در برنامه کاری خود توجه به دیگران را اولویت اول قرار دهید. هر فرصتی که به دست می آورید از آن ها قدردانی کنید؛ زیرا با این کار به آن ها انگیزه می دهید و در زندگی شان به انسانی تأثیرگذار تبدیل می شوید.

7. مردم باید بدانند مفید و مؤثرند.

افراد باید بدانند وجودشان مفید است. والتر شیپلی می گوید: «ما ۶۸ هزار کارمند داریم. با این وسعت سازمان، کار من مدیریت کردن نیست بلکه محیطی را به وجود می آورم که همه به یکدیگر کمک کنند تا فراتر از توانایی های شان حرکت کنند. من به عنوان رهبر، مسئولیت دارم و به خاطر موفقیت ها تحسین می شوم اما در واقع این کارمندان هستند که ما را به جایی که هستیم رسانده اند».

  ثبت آگهی رایگان