در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

10 قدم تا موفقیت

سه شنبه ۵ شهریور ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره 10 قدم تا موفقیت

افراد موفق لزوما هدفمند هستند و هرگز دست از تلاش بر نمی دارند، مسولیت کارهایشان را برعهده می گیرند و به وظایفشان عمل می کنند. نسبت به بقیه تلاش بیشتری دارند و کارهای بیشتری را نسبت به سایرین انجام می دهند، برای زمان خود ارزش قائلند و اجازه نمی دهند دنیای مجازی بر برنامه و موفقیت آن ها تاثیر منفی بگذارد.

همه انسان های موفق در زندگی برنامه و هدف دارند و از تمام توان خود برای رسیدن به اهدافشان کمک می گیرند.

 

1- بدانید که از زندگی چه می خواهید.

بدانید که از زندگی چه می خواهید و دوست دارید چکاره شوید. این راز داشتن یک شغل موفق و رضایت بخش است. وقتی این کار را انجام دهید نیرو هایی جدید و قدرتمند در خود کشف می کنید که شما را به سمت اهدافتان هل می دهد.


2- شناسایی موانع 

موانع سر راهتان را بشناسید و اجازه ندهید که میان اهداف و تلاشتان فاصله بیاندازند. هم اکنون بیاندیشید که کدام مهره موفقیت را ندارید؟ چه چیز هایی در زندگی شخصی و کاری شما وجود دارد که شما را از اهدافتان دور می کند؟

3- تمرکز بر روی باید ها

بر روی آنچه برای موفقیتتان لازم است تمرکز کنید. ممکن است زمان، درس، تلاش مضاعف یا هرچیزی باشد. آیا زمان خود را روی کارها و روابطی می گذارید که بعدا هیچ سودی برایتان ندارد؟ چه قدر شباهت میان کارهایی که انجام می دهید و کارهایی که برای موفقیتتان لازم است وجود دارد؟

زمانی که شما کارها را در مسیر درست انجام می دهید به هدف نهایی تان نزدیک می شوید علاوه بر احساس خوشایند درونیتان ،کارایی خود را بالا برده و زودتر به نتیجه خواهید رسید!

4- تهیه لیست موفقیت

همین حالا لیستی از گامهایی که باید با آن ها پله های موفقتیان را بسازید و با آن کارها موانع و مسائلتان را حل کنید ، تهیه کنید. موانع را از سر راه بردارید. به عنوان مثال : کمتر عصبانی شدن ، ترک سیگار ، عادات غذایی بهتر مانند سبزی خواری ، مطالعه ی کتاب های مفید و مرتبط ، یادگیری زبان های خارجه ، ورزش ،کمتر تلویزیون تماشا کردن ،قرض های خود را پرداخت کردن ، کاهش وزن رفتن به کلاس های مختلف ، و... .

5- اهدافتان را بنویسید.

اگر اهدافتان را روی کاغذ بیاورید خواهید دید که واضح تر، دقیق تر و ملموس تر خواهند شد. علاوه بر آن، چیزی که جلوی چشم باشد شانس بیشتری برای انجام شدن دارد!

6- هدف

به زندگی افراد بی هدف ، گاهی حتی گذشته خودمان نگاهی بیاندازیم. همه ما روزی بی هدف بودن و روند هرچه پیش آید خوش آید را تجربه کرده ایم. و می دانیم که بی هدفی سرانجامی به جز نابودی ندارد. اهدافتان را بنویسید و مدام به آن ها سر بزنید. به هیچ کس و هیچ چیز اجازه ندهید که اهدافتان را از شما بگیرد و آنها را در خودتان زنده نگه دارید .

7- نقش خود را به عنوان "منِ جدید" انجام دهید .

قبل از اینکه مراقب دیگران باشید یا در زندگی دیگران اثر بگذارید باید خودتان این کار را بکنید . من ِ جدید که شوید کارایی خود را افزایش داده و به فردی موثر و به درد بخور تبدیل خواهید شد .منِ جدید دارای چهار بعدِ اجتماعی ، جسمی ، معنوی و ذهنی می باشد.

اجتماعی : شامل روابط دوستانه و عاشقانه ، کارهای داوطلبانه ، ارتباط با دیگران ، کمک به دیگران و ... 
جسمی : توجه به بدن و وزن خود از طریق ورزش، عادات غذایی سالم ، وزن مناسب، خواب کافی و عمیق و آرامش فیزیکی 
معنوی : باید برای خود هدفی تعیین کنید. باید به دنبال معنی برای زندگی خود بگردید. به طبیعت بروید. گاهی اوقات را فقط به خود اختصاص دهید تا خود را بازیابید. گاهی اوقات فقط به صدای روح خود گوش کنید و از او پیروی کنید. در مجموع کارهایی را انجام دهید که موجب رضایت شما می شود .
ذهنی : بیاموزید ، کتاب بخوانید ،سوال بپرسید ،در همایش ها و سمینار ها شرکت کنید. از موزه ها و کتابخانه ها دیدن کنید ،پازل یا جدول حل کنید.


8- دست از تلاش برندارید.

مدام کار های جدید انجام دهید. فائق آمدن بر ترس و انجام کار ها می تواند زندگی را به کلی دگرگون کند. برای موفقیت در هر زمینه ای باید بی وقفه کارهای جدیدی انجام دهید. علاقه و اشتیاق می تواند شما را به سمت انجام کارهای بیشتر هل دهد و انجام کارهای بیشتر می تواند بر علاقه شما بیافزاید . 

9- پرهیز از چند کار در آن واحد

کاری را انتخاب کنید که بسیار مهم است و بیشترین تاثیر را بر زندگی و کار شما دارد سپس با تمرکز کافی فقط آن را انجام دهید. پس از آن می توانید به کارهای دیگر برسید و تا حد امکان از اینکه چند کار را با هم انجام دهید، بپرهیزید زیرا هیچکدام خوب و با کیفیت از آب در نمیاید و وقت و انرژی بیشتری هم از شما خواهد گرفت.

10- دوستان و همکاران

از آن ها بخواهید تا نظر خود را راجع به شما بگویند تا شما را در جهت رشد و تعالی یاری دهند. این امر باعث میشود عادات خوب در شما تقویت شود، به شما یاد آوری کند که چه تعهداتی دارید ،به شما گوش دهد و شما را بفهمد و شما را کمک کند تا کارها را سامان دهید.

 

 برای موفق شدن یا تغییر به دنبال کسی نباشید ، منتظر شرایط یا افراد نباشید. تنها کسی که مسئول زندگی شماست خود شمایید. اگر موفق شوید شما را تشویق می کنند و اگر نه ، این خودتان هستید که سرزنش می شوید.

بدانید که دنیا آدم فقیر ، ضعیف ، ترسو و ناتوان نمی خواهد. هیچکس به خاطر آن مدالی بر گردن یا تاجی بر سر ندارد. شرایط و اوضاع و احوال حتی ذره ای هم در پیشرفت نکردن شما تاثیر ندارند.

" تو می توانی. پس از همین الان شروع کن. چیزی در زندگی هست که تو باید آن را انجام دهی . بدون تعلل وارد چرخه موفقیت شو! و بعد از آن میبینی که چقدر طی کردن این مسیر ساده تر خواهد بود."

  ثبت آگهی رایگان