در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

پرورش خلاقیت کارکنان

یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره پرورش خلاقیت کارکنان

حتما شما هم در شبکه های اجتماعی با پیام هایی همچون سوالات مطرح شده در آزمون استخدامی گوگل روبه رو شده اید؛ سوالاتی نظیر "در یک اتوبوس چند توپ گلف جای می گیرد".

گوگل بهترین روش استخدام افراد را طرح سوالات ساختاریافته در جهت شغل مورد نیاز آنها می داند. گوگل همواره توجه ویژه ای به بخش آکادمیک و استفاده از تئوری ها و مطالب منتشر شده در فضای دانشگاهی داشته همچنین این شرکت با به کارگیری بهترین روش های صنعت توانسته به یک تعامل دوطرفه با جامعه ی دانشگاهی برسد. در نتیجه گوگل ایده ساخت جامعه کاری آینده را برای تمام افراد و شرکت ها در سر دارد. 

در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکاتی در خصوص پرورش خلاقیت کارکنان آشنا کنیم: 

1. پیش بینی عملکرد

گوگل اولین شرکتی نبود که در مصاحبه استخدامی خود سوالات عجیب و غیرمرتبط مطرح می کرد. مشکل اصلی در برابر مدیریت خلاقیت در یک سازمان در تعریف خلاقیت نهفته است. خیلی از افراد اعتقاد دارند که خلاقیت یک استعداد درونی است و هر کسی قادر به کشف راه های خلاقانه در مواجه با یک مشکل نیست. مطالعات تجربی این پیش فرض را به طور کامل رد می کنند. امروزه می توان افراد خلاق در سازمان ها را شناسایی کرد، کارمندان را در جهت افزایش خلاقیت فردی آموزش داد و عملکرد خلاق گروه های کاری را مدیریت کرد. در این بین چارچوب های تئوریکی وجود دارند که به وسیله ی آن ها می توان عملکرد افراد خلاق در سطح سازمان را زیر نظر گرفت و ویژگی های یک فرد خلاق را در هنگام استخدام شناسایی کرد.

2. توسعه مهارت های مدیریتی

این ادعا که مدیر نقشی در مدیریت خلاقیت کارمندان خود ندارد و حتی در جاهایی به از بین بردن خلاقیت اقدام می کند به طور کل اشتباه به نظر می سد. بدون حضور فعال مدیریت ایجاد فضای خلاق در محیط سازمانی امکان پذیر نیست. محققین دریافته اند توانمند سازی اعضای تیم به جای نظارت بر تک تک افراد، اهمیت به وضعیت رفاهی اعضا و موفقیت آن ها، ایجاد دیدگاه مشترک و همچنین استفاده از نیروهای مجرب برای راهنمایی اعضا در رسیدن به اهداف مشترک از جمله عوامل مهم موفقیت و رسیدن به خلاقیت در سازمان به شمار می روند.

3. مدیریت تنوع

تنوع در محیط کار می تواند به افزایش نوآوری ختم شود. با کنار هم قرار دادن افراد مختلف از نژاد ها، قوم ها و جنسیت های مختلف باید امید داشت که ایده ها و فکر های جدیدی در سازمان شکل گیرند. بنابراین اعضای تیم به جای بررسی و تحلیل ایده ها به قضاوت کردن یکدیگر تنها بر اساس پیش زمینه نژادی می پردازند. گوگل برای رفع این مشکل راه کارهای متنوعی در نظر گرفته است. این شرکت با ارائه ی چارچوب ها و برگزاری کارگاه هایی برای کاهش خطا و ساخت ابزارهایی برای بهبود فرآیندهای کاری سعی در رفع سوتفاهمات در میان افراد و در نتیجه ایجاد فرهنگ خلاقیت در فضای سازمانی خود دارد.

4. فعالیت های تیمی

گوگل در جدیدترین پست خود در وبلاگ re:work به بررسی فعالیت های تیمی پرداخته است. این شرکت در تحقیقات خود پنج عامل موفقیت تیم ها را معرفی می کند. امنیت روانی، وابستگی، ساختارمندی وشفافیت برنامه ها، درک مشترک از کار و تاثیر نتیجه کار پنج عامل اصلی موفقیت تیم های کاری محسوب می شوند. در این بین امنیت روانی اعضا، راحت بودن افراد در ابراز ایده ها و علایق خود، اهمیت بیشتری برای موفقیت تیم دارد.

در انتها باید گفت شروع پروژه ی re:work توسط گوگل و تلاش این شرکت برای به اشتراک گذاری تجربیات موفق خود در زمینه های مختلف جای تحسین دارد و نوآوری گوگل در انتشار دانش را نشان می دهد.

  ثبت آگهی رایگان