در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

جملات اشتباه در فروش

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره جملات اشتباه در فروش

مهمترین و بنیادی ترین قانون برای فروش، این است که بین فروشنده و خریدار یک توافق شکل بگیرد. مخالفت کردن با مشتری امری طبیعی است و نمی توان از بروز آن جلوگیری کرد اما نحوه بیان مخالفت اهمیت بسیار زیادی دارد.

 بهتر است از به زبان آوردن جملاتی که در این مقاله آمده تا حد امکان پرهیز کنیم و سعی کنیم معادل های خوبی بجای آنها به کار ببریم:

1- کار شما به واحد ما مربوط نیست.

زمانی که مشتری تماس می گیرد شما بعنوان نماینده شرکت باید مسئولیت تمام امور را بر عهده بگیرید. از پاس دادن مشتری به واحدهای مختلف خودداری کنید. شاید خواسته مشتری واقعا به واحد شما هیچ ارتباطی نداشته باشد اما او به شما اعتماد کرده و شما را واسطه خود و شرکت قرار داده است. پس حتی اگر کار مشتری به شما و واحدتان مربوط نیست، سعی کنید پیگیری لازم را انجام دهید و نماینده او در سازمان خود باشید.

 

2- سیاست کاری شرکت بدین صورت است.

هیچ کدام از مشتریان شما علاقه ای به شنیدن این جمله ندارند حتی اگر حق 100% با شما باشد. برای مشتری اهمیت ندارد که سیاست شرکت شما چیست؛ او به دنبال خدماتی است که شرکت برایش فراهم می کند، پس سعی کنید دلیل خود را به مشتری بفروشید. همیشه خود را برای چنین شرایطی آماده کنید و راه حل هایی را به مشتری ارائه دهید.

 

3- قیمت این محصول برای شما بالا است.

همیشه رفتارتان با خریدار حرفه ای باشد. اگر فروشنده درباره توانایی مالی خریدار پیش داوری کند، هزینه سنگینی را باید بپردازد. احترام و رفتار حرفه ای در برخورد با تمام مشتریان از وظایف هر فروشنده ای است. نوع ارائه فروش ما برای تمام مشتریان احتمالی باید به گونه ای باشد که آنها را به چشم خریدار واقعی ببینیم. گاهی اوقات رفتار حرفه ای فروشنده باعث می شود که حتی اگر مشتری در آن مقطع بودجه لازم برای خرید را ندارد، در ذهن خود نام آن فروشنده و شرکت را ثبت کند تا در اولین فرصت، خرید خود را از آنها انجام دهد.

 

4- ساعت کاری من تمام شده است.

یک فروشنده حرفه ای باید 24 ساعته و هفت روز هفته فروشنده باشد. برای فروشنده ای که می خواهد پیشرفت کند، ساعت کاری و تعطیلی معنایی ندارد. همه ما مشکلات و دغدغه های زندگی شخصی و خانوادگی خودمان را داریم اما هیچ کدام از اینها برای مشتری قابل قبول نیست. او شماره همراه شما را دارد و ساعت 10 شب با شما تماس گرفته است. سعی کنید این اتفاق را فرصتی برای پیشی گرفتن از رقیب ببینید و به خاطر رعایت نکردن زمان کاری به مشتری اعتراض نکنید.

تعداد زیاد شرکت ها این فرصت را به مشتری می دهد تا خیلی راحت سراغ رقیب شما برود. اگر در شرایطی قرار داریم که واقعا نمی توانیم کاری برای مشتری انجام دهیم (مثلا در بیمارستان هستیم) می توانیم از یکی از همکاران خود بخواهیم که کار مشتری را انجام دهد یا حتی شماره رقیب را به مشتری بدهیم تا کارش راه بیفتد. مهم این است که مشتری احساس مسئولیت و تعهد ما را درک کند.

  ثبت آگهی رایگان