در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

اشتباهات رایج در ارتباط با مشتری

سه شنبه ۸ مرداد ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره اشتباهات رایج در ارتباط با مشتری

 فکر می کنید چه چیزی رشد کسب و کار شما را متوقف می کند؟ فروش ضعیف، افراد ضعیف و یا سیستم ضعیف؟ آنچه باعث توقف تان می شود ، ناتوانی شما در ارتباط با مشتری و شاد کردن آنهاست.

برای حفظ مشتری و محدود کردن نظرات منفی آنان در شبکه های اجتماعی، باید به طور مداوم برای شاد کردن آنها تلاش نموده و این کار تنها با ارائه محصولات و خلق تجاربی انجام می گیرد که فراتر از نیازهای آنها را برطرف سازد.

اغلب شرکت ها، بازخوردهای اشتباهی از مشتریان خود می گیرند. در اینجا اشتباهات رایج در ارتباط با مشتری را با هم بررسی کرده و خواهیم دید چگونه شرکت های مشتری محور از بازخورد مشتری برای ارتباط با مشتریان و ایجاد مشتریان شادتر استفاده می کنند.

 

1. گوش نکردن به مشتری

بهترین شرکت های جهان مثل مک دونالد، دیزنی و آمازون، به مشتریان خود گوش فرا میدهند و برای رسیدن به جایی که اکنون قرار دارند، به طور مداوم به بهبود این ارتباطات پرداختند. گوش کردن به مشتری اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا بازخورد شان به شما این ذهنیت را داده که چه چیزی را درباره محصول یا خدمتتان دوست دارند و یا از آن متنفرند. برای شاد کردن مشتری باید محصولات یا خدماتی ارائه شود که فراتر از انتظارات مشتریان باشد .

شما باید از بازخوردها برای برگرداندن مشتریان ناراحت استفاده کرده و این رابطه را در جهت یک ارتباط خوب پرورش دهید. با این کار به کاهش اثر احتمالی جملات منفی مشتریان بر تصمیم های خرید مشتریان بالقوه، کمک خواهید کرد. 

 

2. درس نگرفتن از بازخوردهای مشتری

مشتریان علاقه مندند از شنیده شدن توسط شرکت مطلع گردند. اگر بازخوردی دریافت کرده و آن را نادیده گرفته و یا بهبود ندهید، این احساس ایجاد می شود که به کسب و کارشان اهمیت نداده و برایشان ارزش قائل نمی شوید. شما کسب و کار خود را در یک دنیای رقابتی پیش می برید. برای ادامه حضور در صحنه رقابت باید دائما بهبود یابید و خود را با خواسته های مشتریان وفق دهید. اگر نخواهید از بازخورد مشتریان درس بگیرید، از صحنه عقب خواهید افتاد و مشتریان خود را در ازای شرکت های نوآورتر از دست می دهید.

باید کسی را مسئول دریافت بازخوردها و توجه به آنها نموده و وظیفه شان را سازمان دهی کنید. این کار نشان می دهد که به کسب و کار مشتری اهمیت داده و برای آنها ارزش قائل هستید. 

 

3. عدم بهبود و عدم شاد سازی مشتریان

بهبود محصول و ایجاد تجربه بهتر برای مشتری در موفقیت دنیای تکنولوژیک حیاتی است. تکنولوژی همه چیز را تغییر می دهد، اگر شما مداوماً در حال بهبود نباشید عقب خواهید افتاد. باید به افزایش سریع استفاده از اینترنت و به کارگیری ابزارهای مختلف توجه کرده تا ببینید تکنولوژی بر کسب و کار شما تاثیرگذار است. 

شخصی که در شرکت مسئول بازخورد مشتری است باید مطمئن گردد که این بازخوردها توسط مدیران شرکت برای بهبود محصول و ایجاد تجربه مشتری مفید است. از ابزاری برای رصد رضایت مشتری استفاده کرده و سپس از آن اطلاعات برای تنظیم عملکرد کلیدی شرکت و پرسنلی که با مشتریان سر و کار دارند، استفاده نمایید.

شما باید میزان شادی مشتریان خود را تعیین کرده و برای نفوذ در ذهنشان یک برنامه وفاداری ایجاد نمایید. از آنجایی که این مشتریان عاشقتان هستند افراد جدیدی را به شما معرفی کرده و در موردتان سخنان مثبت خواهند گفت. باید در مواقع لازم به مشتریان انگیزه دهید، اما مهمتر از همه باید مطمئن باشید که در حال پرورش آنها هستید. شادترین مشتریان شما بزرگترین سرمایه های بازارتان هستند.

 

۳ شرکت Best Buy, Help Scout و Uber رهبر بازار صنعت خود هستند، برای بهبود خدمات و محصولات خود از بازخورد مشتریان شان استفاده می کنند. یعنی یکی از اصلی ترین مولفه های توسعه کاری خود را بر اساس کانال " ارتباط با مشتری " قرار داده اند.

توسعه و تمرکز بر ارتباط با مشتری ، به آنها کمک کرد تا مشتریان شادتری داشته باشند، مشتریانی که به آنها در رشد درآمد و آگاهی برند کمک خواهند کرد. در عصر حاضر مشتریان از قدرت زیادی برخوردارند و می توانند به راحتی به سمت رقبا روند و یا به راحتی از شما به اطرافیانشان بگویند (چه خوب و چه بد). پس با توجه به این شرایط شرکتها و بنگاههای اقتصادی باید جایگاه ویژه ای برای حفظ و توسعه ارتبا با مشتری قائل باشند.

  ثبت آگهی رایگان