در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

اشتباهات مخرب در روابط

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره اشتباهات مخرب در روابط
  • تصویر شماره اشتباهات مخرب در روابط

همه ما آرزوهایی برای موفقیت و شکوفاشدن خود داریم، ​با این وجود غالبا ما به طور غیرمستقیم مرتکب اشتباهات انتقادی می شویم که ما را در جهت مخالف آرزوهایمان قرار می دهند!

در تبلیغات اینترنتی راهکارهای بسیار مختلفی بیان شده است. اما براستی کدام یک مناسبتر است و چگونه میتوان از چنین مشکلی جلوگیری کرد؟ 

امروز 7 خطای انتقادی مهم که در روابط وجود دارد بیان شده و بدنبال آن راه حل مساله نیز مطرح میشود. امید است که در بهبود روابط شما سهمی کوچک داشته باشیم:

1. بیش از حد وابسته، نیازمند و چسبیده به رابطه

 هنگامی که شما برای اولین بار کسی را ملاقات میکنید غیر معمول نیست که بخواهید زمان زیادی را با هم بگذرانید، با این حال، پس از مدتی به جای اینکه شما به عنوان یک زوج بهم نزدیک تر شوید، هر دوی شما، احساس افسردگی، خستگی و غرق شدن  می کنید. 

 راه حل: همه چیز را در رابطه به آهستگی جلو ببرید، شما هر یک. زندگی خود را به طور طبیعی دارید و با رابطه ممکن است فضای یکدیگر را به هم بزنید. زندگی کاری، روابط دیگر یا سلامت جسمی و احساسی خود را نادیده نگیرید.

2. حمل بارهای عاطفی

ما اغلب معتقدیم که یک رابطه جدید و تازه، درد و مشکلات روابط گذشته را بهبود می بخشد، بنابراین ما امیدوار هستیم که با یک شریک تازه همه چیز حل و پاک شود. اما متاسفانه، رابطه جدید به عنوان یک پرچم قرمز  عمل می کند.

 راه حل: قبل از رسیدن به یک رابطه جدید (از طریق مشاوره، خود شناسی، خوکاوی و ...) با مشکلات و مسائل گذشته برخورد کنید. مسلما این امر آسان نیست؛ با این حال، به منظور شروع  یک رابطه تازه، شما باید چمدان عجیب و غریب افکار خود را در زمینی سخت دفن کنید. 

3. انتظارات غیر واقعی

این عالی نیست اگر رابطه ما شبیه روابط عاشقانه در فیلمها باشد؟ متاسفانه خوشبختی و سعادت فیلم ها واقعی نیستند..

بسیاری از ما معتقدیم که اگر جذابیت اولیه و منافع مشترک به اندازه کافی وجود داشته باشد، چیزهای بد به سراغ ما نخواهند آمد، این نیز باوری افسانه ای است!

✔ راه حل: درک کنید که رابطه کار سختی است. در حالی که جذابیت در ابتدا بسیار مهم است، اما آنچه در ادامه اهمیت بیشتری دارد،  احترام متقابل، تعهد ، بلوغ و مؤلفه های شخصیت واقعی شما است.

4. تلاش برای تغییر دیگری

دیدن شریک زندگی خود به عنوان یک پروژه و  تلاش برای بهبود او، یک دستورالعمل فاجعه آمیز است! هیچ کس دوست ندارد فکر کند که  باید به خوبی تنظیم شده یا تغییر کند. نیازی به گفتن نیست، اما به نظر می رسد که او به اندازه کافی خوب نیست، و اگر اینطور است، پس چرا شما با او هستید؟

✔ راه حل: به خودتان یادآوری کنید که هیچ کس کامل نیست، از جمله شما. از ویژگی های خوب شریک خود تعریف کنید و اگر به نوعی با کلمات یا رفتار آسیب دیده یا جرم گونه خاصی مواجه شدید، با مهربانی و بیان مثبت با او صحبت کنید. سعی کنید به جای انتقاد، علت را بپرسید.

5. اجازه دادن به خودتان

اغلب ما وقتی وارد رابطه میشویم با شریک خود احساس راحتی کرده و تصور میکنیم که فقط ما می توانیم به طور ناگهانی او را شگفت زده کنیم و یا اینکه میتوانیم برخی از عادت های بهداشتی مان را نادیده بگیریم، راحت بودن نباید دلیلی برای تنبلی شما باشد. در غیر اینصورت شریک شما شروع به گرفتن ایراد از این عادتها می کند و انجام این کار یعنی ایجاد تغییر در شما،  و در نهایت دعوا !

راه حل: درک کنید که مراقبت از خودتان هنوز مهم است، شاید حتی بیشتراز قبل.  تمرینهای ورزشی، تغذیه سالم و علاقه مندی به کار و جهان اطراف و ...  را ادامه دهید. حفظ سلامت و جنب و جوش داشتن به شما کمک می کند که رابطه ای سالم و شاد داشته باشید. 

6. کنترل و تفکر شما همیشه درست است

زمانی که شما در تلاش برای کنترل شریک زندگی خود هستید: هنگامی که شما شروع به گفتن میکنید که چه باید بکند و چگونه آن را انجام دهد؛ زمانی که او را محکوم می کنید، زمانی که محرومش میکنید یا زمانی که معجزات ظریفانه ای به وجود می آورید، او  به هیچ وجه نمی تواند نفس بکشد. شما واقعا قاتل رابطه هستید!

 راه حل: به خودتان یادآوری کنید که او  قابل اعتماد است - و دوباره - هیچ کس کامل نیست! احترام بگذارید و متوجه باشید که شریک زندگی شما تا به حال بدون مداخله شما زنده مانده است. همچنین می دانید که شما دوست ندارید او به صورت متقابل با شما چنین رفتارهایی داشته باشد.

7. حسادت یا مالکیت بیش از حد

همه ما در وجود خود کمی حسادت داریم، هنگامی که شریک ما بیش از حد مورد توجه شخص دیگری قرار میگیرد یا فرد دیگری در نظر او جذاب به نظر میرسد؛ با این حال، اگر حسادت از کنترل خارج شود، می تواند رابطه را به طور جدی تضعیف کند. حسادت از کنترل خارج شده خود را به صورت دخالت کردن در فعالیتهای اجتماعی، خواندن نامه ها و یا پست الکترونیکی او، ناراحت شدن از شراکت با  دیگران و یا مورد توجه قرار گرفتن، دائما در حال سوال کردن که کجا بوده یا به کجا میرود، خود را نشان میدهد. و بدین صورت شما به طور کلی اعتماد خود را نسبت به شریک زندگی تان از دست میدهید. ناامنی و از دست دادن اعتماد می تواند شریک شما را ناراحت و سرد و در نهایت از شما دور کند.

 راه حل: متوجه باشید که اگر دائما در حال حدس زدن حرکات و فعالیت های شریک زندگی خود باشید، نا امنی و ناامیدی در شما ایجاد میشود، پس زمان آن است که به او باور داشته و به ایجاد اعتماد به نفس در خود بپردازید. همچنین در تلاش برای ایجاد منافع بیشتر و یا روابط عمیق تر باشید، فرصت ندهید که تخیلتان وحشی شود.

با این حال، اگر شما معتقدید که واقعا مشکلی وجود دارد و شریک زندگی شما غیراخلاقی یا نادرست است، با این موضوع برخورد کنید . در بهترین حالت، رابطه شما روشن و به یکدیگر نزدیک تر می شوید، یا آنکه وقت آن است که راه های جداگانه ای را طی کنید.

 

در نهایت مدیریت و داشتن یک رابطه موفق کار بسیار سختی است، که با شناخت و درک یکدیگر بهتر میتوانآن را ایجاد کرد، مهم است که برای رشد بهتر رابطه خود خانم ها همدلی بیشتری داشته و زوجین در کنار هم اقدامات مثبت انجام دهند! 

  ثبت آگهی رایگان