در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

تاثیر فرهنگ در فروش

سه شنبه ۱ مرداد ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره تاثیر فرهنگ در فروش

پژوهش های متعددی انجام شده که یک فرهنگ سازمانی خوب تأثیر درونی بسیاری بر حفظ کارکنان و بازده آنها دارد. با در آمیختن فرهنگ سازمانی و درک مشتریان از آن، بهره مندی از یک فرهنگ سازمانی خوب می تواند به افزایش فروش کسب و کار شما کمک کند.

فرهنگ سازمان ها و تأثیرات آن دیگر صرفاً عاملی درونی محسوب به حساب نمی آیند، بلکه یکی از عوامل رشد شرکت ها هستند. در گذشته میزان سودآوری یک شرکت و فرهنگ آن دو چیز کاملاً مجزا بودند، اما امروزه به فرهنگ شرکت ها به چشم پنجره ای که مشتریان از طریق آن نگاه می کنند، توجه میشود.

محصولات یا خدمات خود را در نظر بگیرید. احتمالاً چند شرکت دیگر نیز محصول یا خدماتی مشابه با آن با اندکی تفاوت ارائه می کنند. شما برای آنکه خود را از دیگران متمایز کنید، می توانید از فرهنگ سازمانی به نفع خود بهره بگیرید.

باید مخاطب خود را بشناسید؛ زیرا هیچ کس دوست ندارد فرهنگ شرکتش نتیجه ای معکوس داشته باشد. اگر به فکر به کارگیری فرهنگ برای بالا بردن فروش خود هستید، به این نکات توجه کنید:

1- همه چیز از محل کار شما شروع می شود.

نحوه رفتار یک شرکت با کارکنان خود شاخص خوبی برای پیش بینی نحوه رفتار آن با مشتریانش است. زمانی که شرکتی به عنوان برترین انتخاب حرفه ای حوزه ی فعالیت خود شناخته شود و کارمندان آن بطور مداوم از لذت کار کردن در آن سخن بگویند، مشتریان بیشتری پیدا میکند و کسب و کارش رونق می یابد و این مسئله اعتمادساز است و انسجام محصول را تقویت می کند.

2- مشتریان خود را نیز مشارکت دهید.

به فکر دعوت کردن از مشتریان برای پیوستن به جمع های گروهی خود هنگام فراغت باشید. برای تقویت رابطه با مشتری، هیچ راهی بهتر از انجام کار در خارج از فضای کاری نیست. به آنان اجازه دهید نیم نگاهی بر آنچه که بین شما اتفاق می افتد، داشته باشند. این کار به مشتریان اجازه می دهد تا با برخی از کسانی که در پشت صحنه فعالیت می کنند ، آشنا شوند.

3- چیزی را تحمیل نکنید.

هر کسی می تواند قلابی یا اجباری بودن فرهنگ یک شرکت را تشخیص دهد و این برای وجهه شما خوب نیست. اگر افراد حس کنند که سعی دارید چیزی باشید که در واقع نیستید، به این فکر می افتند که پشت پرده چه چیزهای دیگری ممکن است وجود داشته باشد که از آنان مخفی می کنید.

4- فرهنگ خوب مساوی است با عشق و علاقه

فرهنگ خوب به کارکنان رضایتمندی می دهد. رضایت کارکنان شما خود را، در کیفیت کارشان نشان خواهد داد. مشتریان نیز متوجه عشق و علاقه کارکنان به کارشان میشوند. در نتیجه فروش شرکت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. افراد بیشتر تمایل دارند با کسانی کار کند که به شغلشان علاقه بیشتری نشان می دهند.

 

دوران اثرگذاریِ صرفاً درونی فرهنگ سازمانی رو به پایان است. در محیط های حرفه ای امروز، شفافیت یک مطالبه ی عمومی است. مردم دوست دارند بدانند با چه کسی طرف هستند. امروزه خدماتی که ارائه می دهید با نحوه اداره  شرکت شما و دریافت مشتریان از این شیوه، به یکدیگر پیوند خورده اند.

  ثبت آگهی رایگان