در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

رابطه های بی سرانجام

یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره رابطه های بی سرانجام

گاهی اوقات ما سالها در رابطه‌های بی‌سرانجامی گیر می کنیم که انگار خودمان می دانیم قرار نیست تغییری رخ دهد، اما آنقدر منتظرِ تغییر می مانیم که جوانی مان، هدف‌هایمان و حتی سلامتی‌مان را از دست می دهیم.

جایی در درون همه ما، دردهایی عمیق از آنچه گذشته وجود دارد. گاهی نمی دانیم که همان دردهای درک نشده‌، کنترلِ رابطه‌هایمان را اکنون در دست می گیرند و اگر بتوانیم کمی به خودمان نزدیک شویم، دردها کم می شوند و کنترلِ بعضی از تصمیم‌ها و رفتارها به دست بخشِ هشیار و آگاهمان می افتد.

در این مقاله در خصوص 10 نوع رابطه ای صحبت میکنیم که هیچ سرانجامی ندارند، اگر در روابط خود چنین نشانه هایی مشاهده میکنید، بیش از این خود را درگیر نکنید: 

1- بیش از آنچه به شما عشق می ورزند , شما عشق بورزید.

در این رابطه یکی از طرفین در اکثر اوقات از لحاظ روحی تعقیب کننده و دیگری تعقیب شونده است، مهر و محبت یک طرفه و افراطی و بیش از حد باعث ایجاد دلزدگی میشود. سالم نبودن و از تعادل خارج شدن در رابطه محکوم به شکست خواهد بود.

2- بیش از آنچه که شما عشق می ورزید, به شما عشق بورزند.

این رابطه برعکس مورد قبلی است، مهر و محبت بیش از حد و بدون شائبه دارید. در این رابطه شما، قلبتان را به طور کامل به روی شریک خود باز نکرده اید و هیچگاه احساس رضایت نخواهید کرد.

3- شیفته توانایی های بالقوه طرف مقابل خود هستید.

داشتن یک رابطه سالم به معنای عشق ورزیدن به او به خاطر کسی که هست, می باشد. نه عشق ورزیدن به او علی رغم کسی که هست و یا به امید کسی که خواهد بود. او را بخاطر خودش دوست داشته باشید. 

4- رابطه ای که در آن ماموریت نجات طرف مقابلتان را به عهده دارید.

این رابطه معمولا در زندگی افراد معتاد یا حادثه دیده، وجود دارد. فرد احساس می کند که مجبور است به طرف مقابل خود کمک کند و او را نجات دهد. غالبا در این روابط حس ترحم با عشق اشتباه گرفته میشود.

5- رابطه که در آن طرف مقابل به عنوان یک الگو و آموزگار به حساب می آید.

وقتی عاشق کسی می شوید که الگوی شماست, سخت است که رابطه ای طبیعی داشته باشید. ممکن است رفتار یا گفتارهایتان به گونه ای باشد که هر دو برابر هستید, اما ذهنتان برای او مرتبه و مقام بیشتری قائل است که این به نوبه خود هر گونه احساس اختیار و قدرت را از شما سلب می کند.

6- رابطه ای که در آن به دلایل بیرونی شیفته طرف مقابل خود شده اید.

هر گاه شیفته یک ویژگی شخصیتی در ابعاد و صورت های مختلف کسی شدید از خود بپرسید اگر این فرد ویژگی را نداشت آیا همچنان برایم جذاب بود و می خواستم با او ازدواج کنم؟ این دلایل میتواند ثروت، مقام، جایگاه و هر آنچه که کسب شده است باشد.

7- رابطه بسیار فریبنده 

مخصوصا همگامی و تفاهمی که در یک زمینه با طرف مقابلتان دارید، و آن برای شما اهمیت زیادی دارد و به راحتی آن را با پیوندی عاشقانه و قوی اشتباه میگیرید.

8- طرف مقابلتان را از روی سرکشی و عصیان انتخاب می کنید.

گاها کسانی را برای ازدواج انتخاب می کنیم که خصوصیات شخصیتی آنها کاملا متضاد آن چیزی است که مورد نظروالدینمان است. در این صورت ما از رابطه خود به عنوان یک روش به منظور سرپیچی و عصیان در مقابل والدین خود استفاده می کنیم, نه بدان جهت که فرد مناسب را یافته ایم.

9- طرف مقابل به عنوان عکس العملی در قبال فرد قبلی خود انتخاب کرده اید.

فردی را انتخاب می کنید که در او  فقط به دنبال آن دسته از ویژگی هایی هستید که رابطه قبلی تان آن را نداشته است.

10- طرف مقابلتان از نظر روحی و عاطفی در دسترس شما نیست.

این نوع رابطه به شکلی است که طرف مقابل از نظر عاطفی و روانی با شخص دیگری درگیر است و به طور کامل هنوز نتوانسته است درگیری عاطفی خود را با شخصی سوم حل کند .

  ثبت آگهی رایگان