در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

افزایش اعتماد به نفس

پنجشنبه ۲۷ تیر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره افزایش اعتماد به نفس

در جامعه امروز، افراد اعتماد به نفس کمی دارند. غالبا ما توانایی های خود را دست کم می گیریم و بیشتر وقتمان را صرف این می کنیم که دیگران در مورد ما چطور فکر می کنند.

بر اساس تحقیقات، اعتماد به نفس ما وقتی دستاوردهای خیلی کمی داریم و وقتی به موفقیت های بزرگی می رسیم، در پایین ترین حد خود قرار دارد. این موضوع بیانگر دو چیز است:
اولا عزت نفس و اعتماد به نفس ذهنی هستند و می توانند با تغییر طرز تفکر ما تغییر کنند.
دوما اکثر ما نسبت به چیزی که اکنون حس می کنیم، سزاوار عزت نفس بالاتری هستیم.

از آنجا که طرز تفکر ما، کلید اصلی اعتماد به نفس و عزت نفس ما میباشد، دراین مقاله با 7 مهارتی که می توانیم برای ایجاد اعتماد به نفس، یاد بگیریم، آشنا میشویم:

1- مراقبه (MEDITATION):

مراقبه به ما کمک می کند سطح اضطراب را کاهش داده و بهره وری مان را افزایش دهیم. این کار به ما کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیریم، در طول روز استرس کمتری احساس کنیم، و در نهایت اعتماد به نفسمان را افزایش دهیم!

مراقبه یکی از سنت های خیلی قدیمی در کشورهای آسیایی مثل ژاپن و چین است، اما امروزه در کشورهای غربی هم محبوبیت زیادی یافته است.

2- سخنرانی در جمع:

بیشتر مردم می گویند ترس از سخنرانی در جمع بیشتر از ترس مرگ است! بر اساس مجله "one psychologist"، ریشه این موضوع در نیاکان ما میباشد. بشر برای میلیون ها سال به صورت گروهی زندگی می کرده تا ریسک های مخاطره آمیزی مثل شکارچیان بزرگ و گرسنگی را دفع کند. و این امر هنوز هم یکی از بزرگ ترین دلایلی است که انسان اجتماعی است.

هر چیز تهدیدآمیزی برای عضو بودن ما در یک گروه خیلی ترسناک به نظر می رسد. به همین دلیل است که سخنرانان بزرگ که جمعیت را به خودشان جلب می کنند ما را شگفت زده می کنند، چون خودمان نمی توانیم چنین کاری کنیم. روی توانایی خود برای سخنرانی در جمع کار کنید. برای شروع از خودتان فیلم بگیرید، در مورد موضوع مورد علاقه تان حرف بزنید و وقتی آماده بودید آن را به صورت عمومی منتشر کنید.

3- تفکر انتزاعی:

Carol Doak، درباره طرز تفکر، می گوید : انسانی با طرز تفکر ثابت به موفقیت به عنوان تاییدی برای هوش خود نگاه می کند، شکست را نه به عنوان نشانه بی خردی بلکه به چشم یک کاتالیروز رشد و فراتر رفتن از توانایی های کنونی اش می بیند. با آنکه مواجه با مشکلات و موانع می تواند به کاهش عزت نفس یا اعتماد به نفس یک شخص با طرز تفکر ثابت منجر شود، برای شخصی با تفکر انتزاعی به عنوان نیروی محرکه عمل می کند. همیشه ذهنی پویا داشته باشید.

4- فروش:

همه ما به کمی مهارت فروش نیاز داریم. چه برای به دست آوردن یک مشتری باشد، چه ارتقا گرفتن، یا حتی راضی کردن دوستمان برای اینکه فیلمی که مورد نظر ماست را تماشا کند. هرچه بیشتر بتوانید دیگران را برای فروش محصولات یا خدماتتان متقاعد کنید، اعتماد به نفس تان افزایش بیشتری می یابد.

مهارت فروش به شما یاد می دهد که دنیا را از نقطه نظر شخص دیگری ببینید. وقتی کمتر روی خودتان تمرکز داشته باشید، در عوض روی شخصی فروشنده که آن سمت میز نشسته تمرکز می کنید، تقریبا بلافاصله خودآگاهیتان کاهش می یابد.

5- شروع یک کسب و کار:

وقتی هر روز صبح با این ماموریت از خواب بیدار شوید که باید به کسی یا چیزی غیر از خودتان خدمت کنید، اهمیت نظری که دیگران در مورد شما دارند کمتر و کمتر می شود. حتی اگر به عنوان یک کارآفرین کسب و کاری را شروع می کنید، باید فراتر از خودتان فکر کنید.

 شروع یک کسب و کار و پیش بردن آن و مواجه شدن با چالش ها و مشکلات می تواند تاثیر به سزایی در افزایش اعتماد به نفس شما داشته باشد. 

6- زبان خارجی:

اکثر ما خودمان را به یک زبان محدود می کنیم، که تجربه های فرهنگی، فرصت های شغلی و مهم تر از همه افرادی که می توانیم با آن ها ارتباط برقرار کنیم را محدود می کند.  یاد گرفتن یک زبان جدید، می تواند به طور چشم گیری اعتماد به نفس ما را افزایش دهد، چون در حال یادگیری نوعی ارتباط هستیم که افراد کمی در اطراف ما توانایی درک آن را دارند. و این موجب قدرتمندی ما می شود. 

7- کاهش وزن:

احتمالا ویدئوهای الهام بخش از افرادی که 20 کیلوگرم وزن کم کرده اند را دیده اید و اینکه چطور زندگیشان متحول شده. به غیر از فایده های مشخص، کاهش وزن به شدت به سلامت ذهنی ما کمک می کند. جریان خون ما را بهبود می دهد که باعث افزایش سطح انرژی و شادی ما می شود. مطالعات نشان داده است که عملکردهای شناختی ما مثل توجه، حافظه و تصمیم گیری را هم بهبود می دهد.

 

حال سعی کنید به این سوالات در کمال صداقت پاسخ دهید:

چطور میخواهید اعتماد به نفس تان را افزایش دهید؟

آیا از تمام این روش ها برای ایجاد اعتماد به نفس استفاده کرده اید؟

کدامیک را برای انجام در ماه آینده انتخاب می کنید؟

  ثبت آگهی رایگان