در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

ترفندهای تبلیغات پر فروش

پنجشنبه ۲۰ تیر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره ترفندهای تبلیغات پر فروش

تحقیقات نشان داده است که تقریبا یک سال و نیم از عمر ما صرف دیدن تبلیغات تلویزیونی می شود. امروزه فضایی را پیدا نمیکنیم  که از هجوم تبلیغات در امان باشیم؛ هرجا که هستیم مورد تهاجم پیام های تبلیغاتی قرار می گیریم. 

برای این که یک تبلیغ موفق داشته باشید لازم است با اصول تبلیغات آشنایی کامل داشته باشید. در سال های اخیر موفق ترین آگهی ها دارای ویژگی های بخصوصی بودند که عبارتند از:

1-ساده نوشتن

این اصل بیشترین کاربرد را در تبلیغات به خود اختصاص داده است. تبلیغ مناسب، باید چشم را به سرعت به طرف خود جذب کند و پیام خود را به سرعت، به مخاطب برساند؛ و اجازه دهد که مخاطب، در سریع ترین زمان ممکن رها شود. آگهی هایی که صفحه را با اشکال و تصاویر گرافیکی متعدد و حروف در اندازه های گوناگون اشغال می کنند، نقطه تمرکزی برای تکیه و تمرکز چشم ندارند.

2- خواص و فواید کالا نه خود کالا 

 اگر آگهی نتواند به این سوال مخاطب جواب دهد که فایده کالا برای من چیست؟ در حقیقت توفیقی در جذب مخاطب ندارد. بهترین آگهی ها، مستقیما نشان می دهند که چگونه می توانند زندگی را برای مخاطب آسان تر کنند.

3- استفاده از اشخاص مشهور

این امر، سبب جلب توجه مخاطب می شود؛ امری که مورد نیاز هر آگهی تبلیغاتی است.

4- استفاده از قابلیت رنگها

 رنگ زیبا،درخشان و قوی، چشم را جذب می کند. تحقیقات نشان می دهد که آگهی های تک صفحه ای با رنگ درخشان، 45 درصد بیشترار همان آگهی ها با رنگ سیاه و سفید مورد توجه مخاطبان قرار می گیرند.

5- سیر حرکت چشم و چگونگی دریافت مخاطب از اطلاعات را کنترل کنید.

یک آگهی خوب، سیر حرکت چشم و چگونگی دریافت خواننده از اطلاعات را کنترل می کند و عناصری را که باید خواننده زودتر دریافت کند، به ترتیب اولویت، در مکان اول و سپس دوم و سوم و...قرار می دهد. غالبا قوی ترین عنصر آگهی، تصویر و یا کار گرافیکی آن است؛ بنابراین، آن را در انتهای کار قرار ندهید که چشم به آسانی از آن گذر کند.

6- روشن و مشخص حرف بزنید.

پیام مبهم، در خواننده ایجاد سردرگمی می کند. در بدترین حالت، این امر ممکن است به عکس العمل خصمانه نسبت به آگهی دهنده ای که آنها را سردرگم کرده، منجر شود.

7- از کنتراست (تباین) استفاده کنید.

معمولا تباین دیداری در آگهی، مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد. تبلیغ یک نوشابه، با استفاده از تضاد و تباین سیاه و سفید در آگهی آن، منجر به افزایش فروش 50 درصدی میشود.

8- جذابیت آگهی

کوچک کردن متن اصلی در یک گوشه و استفاده حداکثر از سفیدی صفحه، برعکس نوشتن حروف، حاشیه های نابرابر در یک صفحه و تایپ حروف بر قسمت نقش دار آگهی، برخی از راه های جلب توجه هستند. ابتکارهای خودتان را نیز برای جلب و جذب هرچه بیشتر مخاطب، به این روش ها اضافه کنید.

  ثبت آگهی رایگان