در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

رازهای داشتن پوستی شاداب

سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره رازهای داشتن پوستی شاداب

داشتن پوستی زیبا و شفاف آرزوی هر فردی است، برای همین منظور در این مقاله نکاتی چند در این خصوص عنوان میکنیم، و امیدواریم که برایتان مفید باشد:

1. صرفا با یک برنامه زمانی مشخص برای خواب در طول هفته به شادابی پوست نمیرسیم، بلکه باید خواب شبانه مان نیز در ساعت خاصی باشد . بهترین ساعت خواب، ساعت 11 شب تا 7 صبح است، کسانی که شب ها دیرتر یا زودتر از  این ساعت خوابیده و صبح ها نیز زودتر یا دیرتر بیدار می شوند، دچار افتادگی و پیری زودرس پوست می شوند.

2. یکی دیگر از این موارد تاثیرگذار حالت خوابیدن است. از بدترین حالات خوابیدن شبانه که موجب تسریع پیری پوست می شود، خوابیدن روی صورت است که در این حالت پوست فشرده شده و گردش خون به اندازه کافی صورت نمی گیرد. بنابراین پوست صورت آسیب دیده و چین و چروک ها ایجاد می شود. از بهترین حالت های خواب، به پشت خوابیدن است ، هنگام خواب 2 بالش زیر سر خود بگذارید تا خون در جریان باشد. 

3. صورتتان را قبل از خواب بشویید و لوازم آرایش را از روی آن پاک کنید. سعی کنید هر شب به مدت چند دقیقه به کمک انگشتان تان، مواد تمیزکننده مخصوص صورت را با حرکات دورانی بر روی پوست صورتتان بمالید و سپس به خوبی آن را بشویید . این کار تاثیر زیادی در شفافیت پوست صورتتان دارد.

4. نخستین عامل مضر برای بسته شدن منافذ پوست ملحفه ها و روبالشی های کثیف هستند که محل تجمع روغن، کثیفی و باکتری هستند پس بهتر است برای اینکه پوستتان جوان بماند یک یا دوبار در هفته روبالشی تان را شسته یا تعویض کنید.

5. استفاده طولانی مدت از روبالشی های زبر می تواند منجر به بروز چین و چروک، و آسیب به کلاژن ها و تولید جوش شود. از روبالشی های ابریشمی یا ساتن استفاده کنید چراکه باعث می شود جای خط اتو یا چروک روبالشی کمتر روی صورت تان بماند. 

6. از ماسک هایی که مناسب پوست تان هستند، استفاده کنید و پیش از خواب پوست تان را با آنها مرطوب کنید. بسیاری از این محصولات در حفظ طراوت پوست و نرمی آن تاثیر بسزایی دارند.

7. بهترین کار برای آسیب ندیدن پوستتان این است که هنگام خواب به آرامی موهای تان را با کش مو ببندید زیرا باز بودن موها مخصوصا اگر نشسته باشند باعث انتقال روغن به روبالشی و از آنجا به پوست تان می شود.

8. قبل از خوابیدن آب ننوشید، چراکه باعث می شود صبح ها با صورتی پف کرده بیدار شوید.

9. قبل از خواب تمرینات تنفسی انجام دهید زیرا تنفس عمیق پیش از خواب باعث تقویت میزان اکسیژن ارسالی به مغز، ریه ها و سلول های بدن شده و به جوانسازی پوست حین خواب کمک می کند.

  ثبت آگهی رایگان