در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

یکشنبه ۹ تیر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی
  • تصویر شماره اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

از سال 2016 به بعد برای تمامی کسب وکارها، کلید موفقیت برندینگ اجتماعی “مالکیت اجتماعی” است. 

مالکیت اجتماعی مسئولیت هر نوع از کسب وکار است که به طور مداوم و مناسب به تقویت، حفظ و اشتراک گذاری منحصربه فرد و یکپارچه شرکت و هم چنین اهداف آن می پردازد.

برای اطمینان از موفقیت مالکیت اجتماعی و بازاریابی رسانه های اجتماعی خود، اشتباهات زیر را انجام ندهید:

1- نداشتن وبلاگ

وبلاگ نویسی نه تنها از شما یک رهبر فکری می سازد، بلکه باعث غنی شدن رسانه های اجتماعی شما نیز می شود. برندینگ اجتماعی شما به شدت به عملکرد وبلاگ نویسی شما ارتباط دارد. تولید محتواهای به موقع که به انتظارات، مشکلات و اهداف مخاطبان شما اشاره می کند برندینگ شما را تا حد زیادی بهره مند و غنی میسازد.

نداشتن وبلاگ به این معنا است که شما قبول کرده اید حرف های مهمی برای گفتن ندارید.

2- بروزرسانی های متناقض

شما باید هر روز بستر رسانه های اجتماعی خود را بروز رسانی کنید و یا حداقل شنبه تا چهارشنبه حتما بروز رسانی را داشته باشید. هم چنین شما باید بیش از یک بار در روز توئیتر خود را بروز رسانی کنید. این بروزرسانی ها باید منظم و پی در پی باشد تا در معرفی و موفقیت برند شما تاثیر خود را بگذارد.

3- به اشتراک گذاری های بدون تفکر

باید در مورد آن چه که منتشر می کنید مراقب باشید، محتوای بدون فکر به معنی اشتراک گذاری بدون جهت، بدون موضوع واقعی و بدون هدف است. می توانید طرفدارانی برای رسانه های اجتماعی خود ایجاد کنید و خلاقیت به خرج بدهید. هشتگ های مناسبی طراحی کنید که متناسب با خدمات شما باشند، هشتگ هایی که راه حلی را ارائه دهند، الهام بخش باشند و به مخاطبان هدف شما انگیزه بدهند.

4- شخصیت مخاطبان شما

شخصیت خریداران شما در واقع مخاطبان هدف شما هستند. آنها مردمی هستند که شما می خواهید با آن ها ارتباط برقرار کنید، پس درباره علاقه مندی ها و خواسته های حرفه ای آن ها فکر کنید.

دسته بندی مخاطبان براساس شخصیت آن ها کار سختی نیست فقط باید نگاهی به مشتریان، همکاران، فروشندگان و دوستان خود بیندازید.

5- شوخی ضعیف، زمان بندی ضعیف و یا هر دو

هرگز فکر نکنید چیزی که برای شما خنده دار است حتما برای دیگران هم خنده دار خواهد بود. سعی کنید قبل از آنکه مطلبی را بنویسید کاملا در مورد آن فکر کنید و سپس آن را منتشر کنید. یک شوخی نابجا و یا مطلبی در زمان نامناسب، ممکن است باعث بازخوردها و شکایت های منفی بسیاری در رسانه های اجتماعی بر علیه شما بشود و مشکلات بسیاری را برایتان به وجود بیاورد.

  ثبت آگهی رایگان