در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

اصول مهم در تبلیغات

سه شنبه ۴ تیر ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره اصول مهم در تبلیغات

برای داشتن تبلیغاتی موثر و هدفمند رعایت یکسری از اصول ضروری است. این اصول مجموعه ای از باورها و روش هایی هستند که برای افزایش شانس موفقیت در تبلیغات، اثبات شده اند. آگهی دهنده های با تجربه بطور مداوم تلاش می کنند تا از ماهیت خود خارج شده و دنیا را با چشم و قلب مشتریانشان ببینند. 

1. بازاریابی در مورد احتمالات است نه پیش بینی ها.

رفتار انسانها نسبی است نه مطلق و آزاد هستند. انسانها در موقعیت های متفاوت رفتارهای مختلفی دارند که موقعیت ها را هم به طور غیرمنتظره ای تغییر میدهند و هیچ گاه نمی توان از انسانها انتظار داشت کاری که شما می خواهید را انجام دهند. آگهی دهندگان دوراندیش می دانند که بازاریابی همواره یک سرمایه گذاری است برای آینده. 

2. بگذارید مشتری جلوتر از شما حرکت کند.

 تحقیق کنید مردم در کجا دوست دارند چه چیزی را بشنوند یا نشنوند و آیا محصول و خدمات شما همان چیزی است که آنها میخواهند.  اگر باهوش باشید، میتوانید خدمات و محصولات خود را متاثر از خواسته بازار هدف انجام دهید.

3. همه چیز را یکی و هم راستا کنید.

مشتریان یک دستی و هماهنگی را دوست دارند. برای آنها مه است به قولی که دیروز دادید، امروز و فردا هم وفادار باشید. به دنبال آن هستند که به چیزی که ارائه می کنید اعتماد داشته باشند.

4. تئوری الاکلنگ باری کالن در مورد رفتارهای انسانی

این تئوری برای ساده تر کردن تصمیمات پیچیده بازاریابی استفاده می شود، بیان می کند که رفتار آدمی الاکلنگی از ترس و نیاز است. وقتی نیاز سنگین تر از ترس باشد عمل می کنیم. وقتی ترس سنگین تر باشد، عمل نمی کنیم.

 وظیفه شما به عنوان آگهی دهنده، افزایش نیاز مشتری به کمک ابزارهای بازاریابی است که در اختیار دارید: طراحی محصول، آگهی و پیام. همچنین وظیفه شما کاهش ترس آن ها با درخواست انجام عملی کم ریسک است.

5. برای پولدار شدن، باید ممتاز باشید.

اگر تمام پول ها و وقت های دنیا را دارید، نیازی به داشتن استراتژی نیست؛ اما اگر بودجه محدودی دارید لازم است مراقب باشید، سعی نکنید برای همه ی مردم، همه چیز را ارائه دهید.

6. یک ایده

برای یک فرد عادی کمتر از نیم ثانیه طول می کشد تا تصمیم بگیرد که به آگهی شما توجه کند یا خیر. جذاب ترین موضوع را به گونه ای به کار ببرید تا اولین چیزی باشد که دیده یا شنیده می شود.

ابتدا تیتر یا تصویر اصلی، سپس عکس های جانبی و توضیحات عکس، سپس لوگو با شعار تبلیغاتی؛ آن هم درصورتی که این ها جذابیت داشته باشند؛ آن وقت متن اصلی آگهی.

7. مرتبط و خاص باشید.

هدف شما به عنوان یک آگهی دهنده آن است که چنان تفاوت مهمی ایجاد کنید که موجب شود مشتری شما را به رقبای دیگر ترجیح دهد. آگهی ها باید برای مخاطبین مرتبط و غیرمنتظره باشند. مرتبط بودن باعث مفید بودن و غیرمنتظره بودن موجب موردتوجه قرار گرفتن می شود.

8. میوه های دم دست را ابتدا بچینید.

سودآورترین بازار هدفی که می توانید داشته باشید، مشتریان هم اکنون شما هستند. اسم شما را می شناسند، اعتبارتان را باور دارند، از شما تجربه خوبی دارند، به شما وفادار هستند و خرید از شما را کم ریسک می دانند. در بسیاری از کسب وکارها، ایجاد بانک اطلاعات مشتریان به شرکت ها این امکان را می دهد تا با ارزش ترین آن ها را شناسایی کنند. 

9. از ادعاهای بی اساس پرهیز کنید.

آزمایش های مکرر نشان می دهد، مشتریان در معرض کلمات مهم، ادعاهای غلو شده و عکس های غیرواقعی هستند. امروزه برطرف کردن شک مردم تقریبا غیرممکن است. آن ها برای باورکردن پیام شما به دلایل قدرتمند نیاز دارند نه مزخرفاتی که موجب باور نکردن آن ها شود.

اولین و بهترین راه برای اجتناب از چرندگویی، غلو نکردن است. کمتر تعهد بدهید بیشتر خدمات ارائه دهید. تبلیغات با وعده دادن موجب انتظار می شود. وقتی بیش ازحد وعده می دهید درواقع در حال ناامید کردن مشتریان و آسیب زدن به اعتبار ارتباطات آینده هستید.  ادعاهای تبلیغی خود را بررسی کنید تا فراتر از توانایی شما نباشد.

 

 

  ثبت آگهی رایگان