در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

ترفندهای خلاقانه در چیدمان اتاق کودک

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره ترفندهای خلاقانه در چیدمان اتاق کودک
  • تصویر شماره ترفندهای خلاقانه در چیدمان اتاق کودک

چیدمان اتاق کودک یکی از هیجان انگیزترین کارهای منزل است. اولین چیزی که با عنوان کردن چیدمان اتاق کودک به ذهن می رسد استفاده از رنگ های شاد همراه با سادگی است. با توجه به اینکه کودکان سریع رشد می کنند و بزرگ می شوند و بالطبع در سنین مختلف خواسته های متفاوتی دارند، چیدمان اتاقشان برای پدر و مادر می تواند همواره یک چالش باشد.

در انتخاب وسایل برای اتاق باید تعادل، هماهنگی، کارآمد بودن و خلاقیت را به خوبی رعایت کرد تا فضایی مناسب رشد کودک به وجود آورد.

چیدمان اتاق خواب کودک صرف نظر از جنسیت او باید با سبک های خلاقانه طراحی و اجرا شود، وسایل اتاق کودک اعم از اسباب بازی ها و گلیم و کمد و تخت باید مطابق با سلیقه کودک باشد اما اگر او در سنی نیست که بتواند در انتخاب وسایل نقش داشته باشد، میتوانید با مطالعه و مشاوره از کارشناسان کودک محیطی مناسب را فراهم آورید.


فرش 

بدون شک یکی از وسایل لازم برای اتاق کودک، فرش است. از آنجایی که کودکان بیشتر وقت خود را به بازی مشغول هستند و ممکن است زمین بخورند، داشتن فرش میتواند از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری کند. دقت کنید که فرش فضای اتاق را بیش از اندازه شلوغ نکند. با توجه به طراحی و رنگ بندی اتاق می توان از فرش هایی با طرح کودکانه، طرح های ساده با رنگ های شاد یا رنگ های روشن استفاده کرد. 

مرتب سازی وسایل 

مرتب بودن وسایل کودک یکی از دغدغه های بزرگ فکری مادران است. داشتن کمد جادار و کشودار و قفسه های مختلف میتواند از بهترین راه حل ها باشند. یک انتخاب درست و مناسب با فضای اتاق، می تواند به راحتی وسایل بازی، لباس ، کتاب و ... را در جای مناسب قرار داده و بدین شکل از به هم ریختگی اتاق جلوگیری کند. سبدهای مخصوص ذخیره وسایل نیز به ساماندهی بیشتر اسباب و وسایل کمک خواهد کرد.

دیوار اتاق 

پیشنهاد می شود برای اینکه تفاوتی بین اتاق کودک و سایر اتاق ها ایجاد شود از کاغذدیواری ها و استیکرهای کودکانه استفاده شود. در صورت عدم علاقه به کاغذدیواری و استیکر از رنگ های شاد هماهنگ با رنگ بندی اتاق یا رنگ های روشن استفاده کنید. این کار باعث می شود حالت کودکانه و شاد اتاق حفظ شده و کودک در آن احساس آرامش داشته باشد.

روشنایی اتاق 

نور در دکوراسیون اهمیت ویژه ای دارد. اگر از نور مناسب استفاده شود، کودک احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته و بالطبع این آرامش در روابطش نیز تأثیر زیادی خواهد داشت. بهتر است از روشنایی هایی از نوع کودکانه یا سبکی ساده استفاده کنیم تا هماهنگی بیشتری با چیدمان داشته باشد.

میز و صندلی 

نقاشی و بازی کردن از جمله کارهایی است که تمام کودکان در طول روز انجام می دهند و زمان نسبتا زیادی را صرف آن می کنند. پس برای اینکه سلامت آنها به خطر نیفتد و خسته نشوند، بهتر است میز و صندلی در اتاق قرار گیرد. بخاطر داشته باشید که حتما میز و صندلی با ارتفاع استاندارد برای سن کودک تان خریداری کنید تا به رشد او صدمه ای نزند.

وسایل بازی اتاق 

وسایل بازی از اجزای اجتناب ناپذیر در چیدمان اتاق هستند و علاوه بر آنکه کودکان با آنها بازی می کنند، می توان برای چیدمان و زیباتر شدن اتاق نیز از آنها بهره برد. هنگام انتخاب وسایل بازی در نظر داشته باشید که کودک تان زمان بازی با آنها مهارت های جدیدی را یاد بگیرد و روابط بین خود و دیگران را در دنیای واقعی تمرین کند. وسایل بازی خوب وسایلی هستند که مهارت های مختلفی را به کودکان آموزش دهند.

  ثبت آگهی رایگان