در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آقای تبلیغ بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

بیوتی پلاس

11 راهکار برای جلوگیری از زیاد نشستن برای بانوان

یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره 11 راهکار برای جلوگیری از زیاد نشستن برای بانوان
  • تصویر شماره 11 راهکار برای جلوگیری از زیاد نشستن برای بانوان
  • تصویر شماره 11 راهکار برای جلوگیری از زیاد نشستن برای بانوان

کارشناسان سلامت بر این باورند که نشستن زیاد می تواند مانند سیگار کشیدن تاثیرات منفی بر سلامت ما داشته باشد، البته اگر تاثیرات منفی آن از سیگار بیشتر نباشد. مطالعات حاکی از آن است که نشستن به مدت طولانی خطر ابتلا به دیابت، حملات قلبی عروقی و یا ابتلا به انواع خاصی از سرطان را افزایش می دهد.

 نتایج یک پژوهش نشان می دهد نشستن روزانه بیش از شش ساعت با خطر 10 درصدی سرطان ها از جمله میلوم متعدد، سرطان پستان و تخمدان در زنان مرتبط است.

محققان انجمن سرطان آمریکا می گویند خطر نشستن زیاد برای زنان حتی با در نظر گرفتن شاخص توده بدنی، فعالیت بدنی و سایر مولفه ها همچنان بالا باقی می ماند اما جالب اینجاست که این خطر در مورد مردان مشاهده نشده است.

نشستن، به ویژه نشستن بر روی صندلی، اساسا عملکرد بدن را مختل می کند. هنگامی که در صندلی فرو می روید، عضلات رها می شوند، مفاصل ران سفت شده و ستون فقرات تقریبا خشک می شود. نشستن زیاد پشت میز با خیلی از مشکلات سلامتی از دیابت گرفته یا بیماری های قلبی در ارتباط است. 

1. آلارم گوشی را فعال کنید!

هر نیم ساعت یکبار یادتان بیاورد که باید بلند شوید و کمی خودتان را کش بدهید.

 

2. قرارهای کاری را بیرون بگذارید!

به جای این که تمام قرارهای کاری را در اتاق جلسات تعیین کنید در محیط بیرون از دفتر این کار را انجام دهید. با این کار کمی بیشتر راه می روید و خون جریان بیشتری در بدن پیدا می کند.

 

3. وسایل مورد نیاز را دور از میز کار خود قرار دهید!

به عنوان مثال پرینتر را با کمی فاصله از خودتان قرار دهید تا هنگام پرینت مجبور باشید از جا بلند شده و چند قدم بردارید.

 

4. به دیدار همکاران بروید!

بجای تماس های داخلی، گهگاهی به هکاران خود سر بزنید.

 

5. زمان مکالمه تلفنی راه بروید!

بعضی از مکالمات تلفنی کاری ممکن است یک ساعت طول بکشد. اگر هنگام مگالمه به جای نشستن راه بروید کالری بیشتری می سوزانید.

 

6. به کارهای عقب افتاده سازمان بدهید!

یکسری کارهای کوچک و عقب افتاده هستند که معمولا نادیده گرفته می شوند. مثل چک کردن ایمیل های جدید یا تمیز کردن ظرف هایی که در یخچال عمومی شرکت گذاشته اید. با این کارها هم کمی حرکت به خودتان داده اید و هم همکارانتان را خوشحال کرده اید.


7. همیشه از پله ها استفاده کنید!

حتی اگر در طبقه چهاردهم کار دارید و پاشنه بلند پوشیده اید چند طبقه را از پله ها بروید و باقی طبقات را از آسانسور استفاده کنید. 

 

8. لیوان آب را پر کنید!

به جای لیوان از فنجان استفاده کنید که مجبور باشید هر چند وقت یکبار برای پر کردن فنجان بلند شوید.

 

9. با پاها و انگشت های پا ضربه بزنید!

با همین حرکات کوچک به تنهایی می تواند صدها کالری بسوزانید.

 

10. ورزش های ملایم انجام دهید!

ورزش هایی مثل بلند کردن پاها زیر میز، سفت کردن عضلات شکم و چرخاندن صندلی و... به قدری ملایم هستند که همکارانتان متوجه آن نمی شوند. اما اگر برایتان مهم نیست که متوجه بشوند یا نه می توانید از آن ها هم بخواهید که همراه با شما این کارها را انجام دهند.

 

11. هر روز روی میز را تمیز کنید!

کاغذهای باطله را دور بریزید و با دستمال مرطوب تمام گرد و غبارهای روی میز را پاک کنید. و همینطور مانیتور را نیز تمیز کنید. با مرتب کردن میز کار هم کمی به خودتان حرکت داده اید و هم با ایجاد یک محیط کار تمیز و مرتب با انرژی بیشتری به کارتان می پردازید.

 

  ثبت آگهی رایگان